Zavrieť

Porady

Prijatie služby od neplatiteľa DPH z ČR

Na základe zmluvy o sprostredkovaní obchodných kontaktov, nám český dodávateľ vyfakturoval za sprostredkovanie týchto kontaktov. Český platiteľ je neplatca DPH. Podlieha táto služba aj napriek tomu samozdaneniu?

Na DR SR mi povedali že mám postupovať podľa § 69 ods. 2, ale podľa mňa v tomto prípade nie je miesto dodania v tuzemsku.

Aký je Váš názor? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    §69 ods.2 hovorí, ze: "Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službe a pri tovare dodanom s inštaláciou alebo montážou, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu, ak ide o službu alebo tovar s miestom dodania v tuzemsku; zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň, ak je zahraničná osoba platiteľom."

    Miesto dodania určíš podľa §15. Ja by som zaradila sprostredkovanie do ods.1 - miestom dodania sprostredkovateľskej služby je sídlo dodávateľa. V tomto prípade neuskutočňuješ samozdanenie a nedávaš to do DP.

    Prijatie služby od neplatiteľa DPH z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.