Zavrieť

Porady

Kontrolny vykaz prijaty storno doklad erp

Z poucenia
C.2. Údaje z opravných faktúr prijatých príjemcom plnenia k faktúram uvedeným v B.1. a B.2.
V C.2. príjemca plnenia uvádza aj údaje z jednotlivých prijatých dobropisov alebo ťarchopisov, ktoré sú vyhotovené k dodávkam, pri ktorých bol vydaný doklad z ERP alebo iná zjednodušená faktúra (§ 74 ods. 3 písm. a) zákona o DPH), a to aj napriek tomu, že údaje z prijatých zjednodušených faktúr uvádza v kontrolnom výkaze jednou celkovou sumou v B.3.

Prosim vedel by mi niekto vysvetlit, prijaty storno doklad uvadzam aj v sumare B3 aj v C2 alebo len v C2, co mam uviest ako poradove cislo povodnej faktury a poradove cislo povodneho dokladu? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    storno dokladu z ERP uvedieš v C2.. poradové číslo uvedieš číslo pôvodného bločka ERP.. do B3 sa neuvádza bloček z ERP s mínusovou hodnotou..
    ale môžu nastať dva prípady prijatého storno dokladu k pôvodnému dokladu z ERP:
    - doklad z ERP s mínusom - tam do kolonky Poradové číslo opravnej faktúry a do kolonky Poradové číslo pôvodnej prijatej faktúry som neuvádzala nič, lebo mínusový doklad z ERP som nahadzovala cez účt. denník, a tam mi program (MRP) takúto možnosť neponúka, len možnosť označiť doklad z ERP ako dobropis
    - storno Fa - tam do kolonky Poradové číslo opravnej faktúry som uviedla číslo zo storno Fa a do kolonky Poradové číslo pôvodnej prijatej faktúry som uviedla číslo pôvodného dokladu z ERP.. na storno Fa som mala tieto údaje uvedené..
    ale zrejme závisí aj od programu, v ktorom účtuješ, lebo každý má svoje špecifiká..
    Naposledy upravil Žabinka : 16.05.14 at 08:01

    Kontrolny vykaz prijaty storno doklad erp

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.