Zavrieť

Porady

Exekucne konanie v prospech VsZP

Zijem od r. 1985 v NSR. Exekucny urad zacal viest proti mne exekucne konanie, pretoze som vraj nezaplatil poistne za obdobia od 1.1.1995 do konca 2004. Este v roku 2006 som poslal do VsZP potvrdenie ze v NSR trvalo byvam a ze som tu v AOK zdravotne poisteny. VsZP vsak tvrdi, ze som na Slovensku od r. 1968 podla centralneho registra trvalo v Kosiciach prihlaseny. Preto ma VsZP ako samoplatitela do poistovne prihlasila. Na platobne prikazy, ktore mi UDZS poslal v.r. 2009 do Nemecka, som okamzite odpovedal emailom a tiez pisomne, ale zial nemozem najst potvrdenie posty, UDZS trva preto na exekucnom konani. Preto aj moja otazka. Co sa da este robit? Ani Sud, ani Ministerstvo a ani Ombudsman nezaujima pravnost platobnych vymerov, iba terminy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vyhľadaj si v Košiciach záznam o odhlásení z TP a zároveň pošli záznam (overený) o TP v D. A otrep im o hlavu ich tvrdenie, že vraj si prihlásený.... nech dokážu opak.....
    Jan1515 TP som v Kosiciach dostal. Tam nie som prihlaseny, ale v centralnom registri v Banskej Bystrici som od r. 1968 trvalo prihalseny. t.j. od doby kedy som 1.hrat dostal obciansky preukaz. Preto TP z Kosic nechce VsZP vobec akceptovat.
    misoft Takže Košice mali oznámiť do CR v BB zmenu bydliska. Namietaj exekúciu ako neodôvodnenú - bude súd. Tam dokážeš, že od 68-ho bývať v zahraničí, že CR obyvateľstva má v tom neporiadok, že Ohlasovňa pobytu v KE si nesplnila svoju povinnosť. Zároveň dokážeš, že VsZP nepostupovala korektne, keďže si neoverovala podrobne miesto pobytu a brala JEDINÝ a neaktuálny údaj za dôkaz.
    Okrem toho - poukáž na to, že občan EÚ MÔŽE byť zdravotne poistený len v JEDNEJ zdravotnej poisťovni a ty si v Nemecku zákonné zdravotne poistený a odvádzaš tam povinné zdravotné poistenie.
    Obráť sa tiež na Min. zdravotníctva, Min. financií a NBS - tí (myslím) majú kontrolné páky nad kontrolou hospodárenia a poistných vzťahov v poisťovniach.
    (Inak - medzi nami - VsZP má vo svojej databáze a evidencii nehorázny bordel......)

    Exekucne konanie v prospech VsZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.