Zavrieť

Porady

čerpanie dovolenky

poprosím o radu, od 1.1.2014 som nastúpila do zamestnania. Mám zatiaľ vyčerpaný 1 deň a chcela by som 7-8 dní dovolenky v júni. Mám zaplatenú dovolenku. Moja nadriadená sa však vyhovára na plnenie plnu a vraj majú zaužívané, že pokiaľ nie je splnený aspoň na 50% nikam nemôžem ísť. čo robiť v takomto prípade?? počula som, že mám nárok si vybrať polovicu dovolenky kedy chcem ja.. poprosím o radu ako jej to zargumentovať alebo na koho sa obrátiť ak ma nepustí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nástup na dovolenku určuje zamestnávateľ (s prihliadnutím na oprávnené záujmy zamestnanca). Ak si sa na dátume čerpania dovolenky nedohodla so zamestnávatelom pred zakúpením dovolenky, bohužial, ak zamestnávatel s týmto termínom nebude súhlasiť, bez sankcii na ňu nemôžeš nastúpiť.

    Agentúra JPP ti neposkytla správne informácie, že s nástupom na polovicu dovolenky disponuje zamestnanec. To platí len v prípade, ak by ti zamestnávatel neurčil nástup na dovolenku do 30.6. nasl. kal.roka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.