Zavrieť

Porady

vratenie DPH v SR pri vyvoze tovaru mimo EU

dobry den, zijem mimo EU, kde podnikam. kupila som tovar v SR s DPH, ktory bol riadne precleny. vratenie DPH riesim sama cez DU BA I., kde som podala ziadost o vratenie DPH. vo vyzve z DU ziadaju odo mna original fa- ten vsak chcem dat do nakladov - mozem ho odovzdat? dalsia poziadavka DU je predlozit potvrdenie prislusneho DU v zahranici, ze som platitelom DPH / to nie som/ alebo tzv. obdobnu vseobecnu dan zo spotreby. tomuto vyrazu nerozumiem. mam len doklad o zaplateni dane na colnici z celkovej kupnej ceny s DPH v SR. co dalej? dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Klikni si tu, hore v čiernej lište na Zákony, Potom zákon o dph, naroluj si v ňom § 56. Daňový úrad postupuje podľa neho. Testuje tvoje podmienky na vrátenie DPH, ako osoby, ktorá sa tu obvykle nezdržiava. Prvou podmienkou nároku je, že si platiteľom DPH /alebo inej podobnej, z obratu, zo spotreby/ v inej krajine - aby si ju neplatila dvakrát, ale raz ju niekde platiť musíš. Iná daň zo spotreby preto, lebo nie každý tretí štát má DPH, ale inú podobnú má. Ak nemáš doklad o registrácii tam, tak nárok na vrátenie nemáš a originál im ani predkladať nemusíš, iba zruš svoju požiadavku. Druhou podmienkou je originál doklad, ktorý ti po odkontrolovaní zrejme vrátia s rozhodnutím o priznaní, alebo zamietnutí nároku. Zatiaľ si ho okopíruj. Ostatné detaily si prečítaj v tom § 56. Ak splníš tie dve tak ešte budú chcieť nejaké prehlásenia podľa toho § 56.

    vratenie DPH v SR pri vyvoze tovaru mimo EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.