Zavrieť

Porady

pravo na to ako mozem vyzerat

potrebovala by som poradit. v nasej firme doteraz nevadilo skoro nic, kto ako vyzera, co ma na sebe. ako prisli do firmy vladnut azijcania, vsetko im zacalo vadit. dlzka nechtov, nausnic,kto ma na sebe retiazku alebo naramok, vlasy ... mne ide hlavne o nechty. vo firme robim rok, nikdy mi nechty problem nerobili. normalne som s nimi vedela robit, nebrzdila som vyrobu ani nic podobne. nakolko mame noveho sefa, tak mu zacali vadit a mam pocit, ze ide proti mne. beriem to ako diskriminaciu. preco by mi mal niekto zakazovat, ake mam mat nechty. stanovil si dlzku 2,5mm. dobre, ked mam naramok, retiazku alebo prsten, da sa to dat dole. ked mu vadia moje dlhe vlasy, dam si ich do gumicky... ale moze mi zakazat nechty? da sa s tym nieco robit?
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to sa mi nezdá. ázijčania túžia mať všetko veľké - dom, auto, konto, .... čím to? a či s tým dačo spravíš? šéf je šéf. u ázijcov je šéf = boh. žeby mal komplex na všetko veľké a dlhé?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nepises, aku pracu vykonavas, takze budem tipovat...je to asi nejaka manualna praca, kde dlhe nechty, ci ine "doplnky" mozu byt prekazkou v bezpecnosti pri praci?

Btw. vsimla si si napr., ze predavacky v potravinach a pracovnici, ktori robia s potravinami,nemozu mat tiez dlhe nechty,ani si ich nemozu lakovat? Nuz, hygienicke predpisy...kto ma rad nalakovane dlhe nechty, musi si zial,hladat taku pracu, kde to vadit nebude...
Naposledy upravil arizona : 23.05.14 at 06:32
0 0
siska20 siska20

siska20 je offline (nepripojený) siska20

hej, je to manualna praca, ale nemozu byt prekazkou pri praci, nakolko mame nosit rukavice.no a o tych predavackach by som to az tak nepovedala. vela bab poznam takych, ktore maju nechty, ci dlhe alebo nalakovane...
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Pokiaľ tomu nebránia hygienické, bezpečnostné alebo obdobné dôvody a pokiaľ v interných dokumentoch spoločnosti nie je toto uvedené ako zakázané (musíš byť o tom poučená, resp. by si s tým musela súhlasiť, t.j. mať tvoj podpis) tak Ti šéf nemôže nič.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
MarcoM
Pokiaľ tomu nebránia hygienické, bezpečnostné alebo obdobné dôvody a pokiaľ v interných dokumentoch spoločnosti nie je toto uvedené ako zakázané (musíš byť o tom poučená, resp. by si s tým musela súhlasiť, t.j. mať tvoj podpis) tak Ti šéf nemôže nič.
Môže...nájsť si zámienku,aby ťa prepustil.Čítala som niekde,že oni dosť ponižujú podriadených,však už aj na SK boli s nimi problémy pre takéto chovanie (kórejci?) Iná kultúra.
2 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Peggynka
MarcoM
Pokiaľ tomu nebránia hygienické, bezpečnostné alebo obdobné dôvody a pokiaľ v interných dokumentoch spoločnosti nie je toto uvedené ako zakázané (musíš byť o tom poučená, resp. by si s tým musela súhlasiť, t.j. mať tvoj podpis) tak Ti šéf nemôže nič.
Môže...nájsť si zámienku,aby ťa prepustil.Čítala som niekde,že oni dosť ponižujú podriadených,však už aj na SK boli s nimi problémy pre takéto chovanie (kórejci?) Iná kultúra.
OK, s tým súhlasím, zámienky hľadať môže a môže byť aj úspešný ale za nechty to nebude.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Niečo podobné bolo aj v práci, kde môj syn pracuje. Firma japonská, výkonný riaditeľ nemec - riťovlez, predáci - slováci- riťovlezi..... obraz si urobte sami.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
"" ....nakolko mame noveho sefa, tak mu zacali vadit a mam pocit, ze ide proti mne. beriem to ako diskriminaciu..... ""

Väčší pes ...oné ...
0 1
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
siska20
hej, je to manualna praca, ale nemozu byt prekazkou pri praci, nakolko mame nosit rukavice.no a o tych predavackach by som to az tak nepovedala. vela bab poznam takych, ktore maju nechty, ci dlhe alebo nalakovane...
Nemôžeš hovoriť o diskriminácii,to je niečo iné...Predpokladám,že tieto nároky má na všetky...či len na teba? Obávam sa,že ak tam chceš ostať,musíš sa prispôsobiť.Nie je nič horšie ako peklo na pracovisku,ver mi.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

To sme sa dožili.
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Asi majú na to nejaký dôvod. Možno skladáte plastové diely, ktoré by sa nechtami... mohli poškodiť a následne by ich musela výstupná kontrola vyradiť alebo ešte horšie by bolo že by si poškodený tovar kúpil zákazník. V každej hromadnej výrobe sa preventívne odstraňujú všetky riziká. Ak by si montovala elektroniku tak by si možno musela mať náramky s uzemnením. Pri operácii tiež čakáš, že sa personál dokonale vydrhne, oblečie do sterilného a neuspokojíš sa s tým, že sa lekár/sestra doma sprchoval.
1 0
jslancik jslancik

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky
môžeš vyzerať, ako len chceš. Ale nie na pôde zamestnávateľa. Skús ísť robiť do banky za prepážku s dredmi, alebo tetovaním na viditeľnom mieste.

ON platí teba, a má za teba x takých, ktorí nebudú mať problém poslúchať v jednoduchých veciach. Nijak ma to neteší, ale je to žiaľ tak, ako píše buchač.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

K sústruhu by som ťa s dlhými vlasmi tiež nepustil.
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pekná téma,mňa vždy napadnú lekári.Co myslíte,má gynekologička právo na to ako chce vyzerať hlavne s nechtami?
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
BXLmiami
Pekná téma,mňa vždy napadnú lekári.Co myslíte,má gynekologička právo na to ako chce vyzerať hlavne s nechtami?
V TV už roky beží video (pri téme o očkovaní) ako sestra s nalakovanými nechtami,oprstienkovaná a bez rukavíc pichá dieťatku vakcínu.Aj takto sa "zvyšuje" povedomie národa,ako to má vyzerať v ambulancii.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zabudla si napísať to najpodstatnejšie, akú máš vlastne dĺžku nechtov.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bodliak
K sústruhu by som ťa s dlhými vlasmi tiež nepustil.
Aj montérky sa vedia namotať. Aj sa namotali, akurát dievčaťu, ešte počas učenia.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BXLmiami
Pekná téma,mňa vždy napadnú lekári.Co myslíte,má gynekologička právo na to ako chce vyzerať hlavne s nechtami?
No, videla som ociarku s paradnymi
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Mna by v tejto suvislosti zaujimalo, ako sa nechty dlhsie ako 2,5 mm daju strcit do rukavic bez toho, aby to ovplyvnovalo cinnost prstvo v pripadoch uchopenia mensich dielikov a pod.

A odpoved na tvoju otazku: ano, zamestnvatel ma pravo, dokonca musi posudit rizika, ktore ovplyvnuju poracu a jej kvalitu a ma pravo definovat pravidla.
Ak teda taketo pravidla vyzaduje od vsetkych rovnako, musia ich vsetci, co chcu u neho pracovat, aj dodrziavat.

Urcenim dlzky nechtov nijako nesiaha na tvoju dostojnost.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...""" ...pravo na to ako mozem vyzerat ... """" ...

Právo máš , čoby aj nie .

Len nie každému to právo pomôže ...

Možno má zamestnávateľ lepší vkus , ako samotný jedinec a chce len jeho dobro...
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať