Zavrieť

Porady

V čom by nastala zmena v účtovaní automobilu (účtuje v JU), ak by podnikateľ začal účtovať v PU?

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o odpoveď na položenú otázku.

Moja odpoveď je nasledovná: Zmena v účtovaní by nastala v premene jednoduchých zápisov na podvojné. Uznateľnosť daňových výdavkov zostáva rovnaká. Za najväčší rozdiel môžeme pokladať v účtovaní odpisov, kedy v JÚ sa odpisy účtujú ako uzávierková operácia a v PU sa odpisy účtujú v priebehu účtovného obdobia. Vzhľadom na fakt, že FO – podnikateľ má daňové odpisy rovnaké ako účtovné, nenastáva medzi nimi rozdiel, a tak odpis nie sú pripočítateľnou ani odpočítateľnou položkou. Účtovanie nadspotreby je pripočítateľnou položkou. Výpočet VH je rozdielny v JU a PU. V jednoduchom účtovníctve do peňažného denníka sa zaznamenávajú operácie, v ktorých skutočný pohyb peňazí nastal a uzávierkové operácie (odpisy a úprava nadspotreby).

Je odpoveď správna? Nechýba mi tam nejaký podstatiný rozdiel? Za odpovede vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Je tam toho ešte viac ... napr. DzMV za príslušný rok ide do príslušného roka, nie do roka, kedy sa zaplatí. Významné sumy poistného a podobných nákladov sa časovo rozlišujú. PHM v nádrži k 31.12. sa účtujú na 112/501. Do nákladov bežného roka idú aj nezaplatené faktúry k 31.12. za opravy ...
    m.klcova ďakujem

    V čom by nastala zmena v účtovaní automobilu (účtuje v JU), ak by podnikateľ začal účtovať v PU?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.