Zavrieť

Porady

Danova kontrola pri prerusenie zivnosti?

Dobry den,

Uvazujem nad prerusenim zivnosti z roznych osobnych dovodov na cca 1 rok, mozno viac. Zivnost mam zalozenu uz asi 7-8 rokov.

Som platca DPH.

Uctovnictvo by som mal mat v uplnom poriadku, no asi ako nikto z nas, nerad by som zazil danovu kontrolu - zbytocne stresy a povinnosti okolo...

Myslite si, ze pri preruseni zivnosti napr. na 1 rok je riziko kontroly vysoke?

---

A este druha otazka: tento rok platim preddavky na dan z prijmu (stvrtrocne), lebo som predal jeden projekt, a trochu mi vyskocil prijem. Ak by som pokracoval so zivnostou dalsi rok, mal by som opat maly prijem a malu dan - tak ako po minule roky.

Stat by mi mal vratit preplatok radovo povedzme 5 tisic eur. Myslite si, ze v takomto pripade opat hrozi danova kontrola?

Mozno sa jej bojim zbytocne... ale zrejme to nie je prijemny zazitok

Dakujem za odpoved a prajem pekny den!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andrej13 je offline (nepripojený) Andrej13

    Andrej13
    Veľmi ťažké a hypotetické otázky a ešte ťažšie odpovede. Zažil som daňovú kontrolu pre odpočet 5000 Eur, pri kúpe drahého auta. Ale videl som aj vyššie odpočty a nič. Takže riziko kontroly je podľa mňa vždy. Určite nie je prečo sa báť kontroly, pokiaľ tam nemáte veľkú černotu.

    Danova kontrola pri prerusenie zivnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.