Zavrieť

Porady

Odpočítateľné náklady u FO podnikateľov

Zdravím Vás, mohli by ste mi poradiť, do akej výšky môžem zahrnúť do nákladov faktúry za telefón, zriadenie a prevádzku internetu a kúpu nového počítača u FO podnikateľa, ktorý tieto veci má doma a teda je zrejmé, že ich využíva aj na súkromné účely. Ak bol počítač kúpený na viacero faktúr, z ktorých ani jedna nepresahuje 30 tis. môžem dať všetky faktúry rovno do nákladov, alebo sa to chápe ako jedna vec a musím počítač odpisovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Na cenu počítača treba nabaliť všetky zariadenia, ktoré nevedia pracovať samostatne. Telefón - tam je dobrý výpis hovorov a mesačný poplatok %-ne podľa neho si uplatniť, Internet si dávam celý do nákladov, nehľadám informácie len na Porade, ale aj v zákonoch. Je pravda, že mi neskáču impulzy cez pevnú linku a nevidno, ako dlho som na internete bola a či je to "daňovo uznateľný čas".

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Co sa tyka telefonov,stretla som sa viac krat s nazorom, ze:

    1.Ak je faktura vystavena na FO - firmu,t.j. je na nej okrem mena a adresy aj ICO a DIC, pripadne IC DPH, tak moze ist do nakladov cela, ak sa podnikatel sam nerozhodne,ye pojde iba cast, a takisto si moze aj uplatnovat DPH,ak je platca.

    2.Ak je faktura iba na meno a adresu, bez ICA, tak moze ist iba nejaka cast,ja davam polovicu, a nesmie sa uplatnovat DPH.

    Ak niekto nieje platca DPH, tak to az taky problem nieje,ale ak si uz chce niekto uplatnovat DPH,treba pekne ist do EuroTelu alebo Orangu a urobit prepis. Aj ja som si to sama si vybavovala a mam pokoj :-) V Orange staci k tomu hocijaka kopia ŽL,ale v EuroTeli chcu maximalne 3 mesiace stary.

    S pocitacom ma Paula svatu pravdu,nech to ani neskusaju rozpisat na viac faktu-blockov .-)

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Podľa mňa by šlo obhájiť používanie jednotlivých komponentov samostatne:

    - skrinku počítača používate na vyloženie nôh
    - monitor slúži ako vyhrievacie zariadenie do kancelárie.
    - klávesnicou ma napadá, že by ste ju mohli použiť ako masážne zariadenie, na ktoré si ľahnete - to Vám ale z nákladov určite vyhodia
    - myš používate na trénovanie sekretáriek, ktoré nevedia používať počítač a musia sa preto najprv naučiť pracovať s myšou.
    - CDROM, zdroj a reproduktory by ste mohli používať aj samostatne na prehrávanie pesničiek, ale museli by ste obhájiť, že prehrávanie pesničiek slúži na zabezpečenie príjmu.
    - procesor by sa dal použiť spoločne so základnou doskou a zdrojom ako rýchlovarná konvica.
    - ventilátory by ste deklarovali ako klimatizáciu.
    - ostatné komponety odporúčam použiť ako výzdobu kancelárie...
    A čo Vám môžu?

    anita je offline (nepripojený) anita

    účtovník, SZČO anita
    pre M3G: Mala som super náladu už aj preto, že je piatok, ale po prečítaní tohto príspevku je to "bombový" piatok. Tento príspevok si vytlačím a dám si ho na nástenku.

    P.S.: Strelci, že vraj dnes máme perfektný deň. Ale máme si vziať so sebou foťák, lebo sa to dlho nebude opakovať....

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    anita
    pre M3G: Mala som super náladu už aj preto, že je piatok, ale po prečítaní tohto príspevku je to "bombový" piatok. Tento príspevok si vytlačím a dám si ho na nástenku.

    P.S.: Strelci, že vraj dnes máme perfektný deň. Ale máme si vziať so sebou foťák, lebo sa to dlho nebude opakovať....
    Keď som si prečítal otázku, dosť ma rozrušila a ako sa hovorí: Ako sa do hory volá tak sa z nej ozýva, preto tá odpoveď. Nič v zlom

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    M3G, už dávno som sa tak schuti nezasmiala. Bude sa opakovať ale tiež si to vytlačím. Tak vtipný príspevok som dávno nečítala. :-))))

    Odpočítateľné náklady u FO podnikateľov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.