Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov

Môže mi zamestnávateľ prikázať alebo iným spôsobom ma prinútiť vykonávať zodpovednú osobu na ochranu os.údajov a ísť na skúšku?
Chobot Načo zakladáš už tretiu tému ohľadne tej istej otázky. Nechápeš tým odpovediam????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    OOU.sk je offline (nepripojený) OOU.sk

    OOU.sk
    V poverení zodpovednej osoby sa povinne nachádza aj súhlas zodpovednej osoby s poverením, takže bez súhlasu nemožno nikoho poveriť ako zodpovednú osobu. Z tohto pohľadu teda nemožno nikoho pinútiť, aby sa stal zodpovednou osobou.

    Otázne bude, keď z toho spraví zamestnávateľ pracovnú agendu zamestnanca a v dohodnutom popise práce či pracovnej pozícii a následne v oznámenej náplni práce sa výkon funkcie zodpovednej osoby vyskytne. V takomto prípade môže vzniknúť veľmi zaujímavá diskusia s Úradom na ochranu osobných údajov SR.

    Kým to však nevyplýva z pracovnej pozície zamestnanca, držal by som sa toho, že je potrebný súhlas.

    Ochrana osobných údajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.