Zavrieť

Porady

Nepotrebný HIM - predaj súkromej osobe

Firma (platca DPH) predala nepotrebné vozidlo za sumu 40 tis. súkromnej osobe. Pri účtovaní túto sumu rozdeľujem na základnú 33 613,- + 6 387 DPH. Robím to dobre?

Dopĺňam informácie: jedná sa osobné motorové vozidlo.
Naposledy upravil Naďa : 14.10.04 at 20:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ak je to uzitkove N1 tak s dph ako si napisala,ak osobne tak 40 000Sk a dph neuplatnujes.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ja som mala pokyn uctovat pri osobnom aute, na ktory nie je narok na odpocitanie DPH taky, ze na vystupe tu DPH sice vo fakture vycislis, ale cela suma aj s DPH sa uctuje do 6xx z toho dovodu, ze ta DPH bola vycislena tiez na vstupe a tiez si celu fa davala na 5xx /samozrejme casovo rozlisene/. Pri kategorii N1 nie je o com sa bavit. DPH odpocitana vstupe a odvedena na vystupe.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Tu by som sa radšej opýtal kompetentnejšieho, pretože-ak vyčisliš na faktúre dph musiš ju odviesť na DU a predajca osobných aut ju odvádza,len ty si ju nemôžeš uplatniť.Takže ja by som vystavil bez dph.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Súhlasím s bepom. Tiež si myslím, že na výstupe má byť uvedená celá suma, nerozdeľovala by som to na základ a DPH, pretože táto DPH by musela byť aj odvedená. Jasné, že keď ste nakupovali od plátcu DPH, tak tento bol povinný Vám vystaviť fa aj s DPH, ale to nie je pre Vás dôvod, aby ste pri predaji rozdeľovali sumu, za ktorú ste sa rozhodli auto predať, na základ a DPH, keďže nepredávate s DPH.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Odrátať DPH môžete aj pri M1(osobné auto) zjednodušene vtedy, ak ho nakupujete ako tovar.

    Ak pozriete zákon o DPH, pre Vás je dôležité, či ste si DPH z auta v minulosti odpočítali. Ak nie, tak fakturujete vždy bez DPH. T.j. Mohli ste napríklad kúpiť kategóriu N1(úžitkové) a nakúpili ste ju od fyzickej osoby nepodnikateľa(kto by to robil...), a vystavujete bez DPH.

    Nepotrebný HIM - predaj súkromej osobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.