Zavrieť

Porady

Duplikát kúpno-predajnej zmluvy

Dobrý deň,
pred piatimi rokmi som kupoval byt a aktuálne zisťujem, že som stratil svoju kúpno-predajnú zmluvu, ktorú potrebujem teraz predložiť v banke, aby som mohol refinancovať hypotéku.
Viete mi niekto prosím poradiť, akým spôsobom sa viem rýchlo dopracovať k duplikátu kúpno-predajnej zmluvy?

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Chod na kataster a žiadaj nahliadnuť do dokladov ako vlastník. Môžu ti aj overiť kópiu, všetko za poplatok.

    katastrálny zákon
    § 68
    (5) Verejnosť zbierky listín [§ 8 ods. 1 písm. c)] je obmedzená a umožňuje sa len vlastníkom, ich právnym predchodcom alebo iným oprávneným osobám, ...
    § 69
    Poskytovanie údajov katastra
    (1) okresný úrad vyhotoví na požiadanie výpis alebo kópiu zo súboru geodetických informácií ...

    § 8
    (1) Katastrálny operát tvoria dokumentačné materiály potrebné na spravovanie katastra a obnovu katastrálneho operátu. Katastrálny operát sa vedie v papierovej podobe alebo v elektronickej podobe. Katastrálny operát obsahuje tieto časti
    c) zbierku listín, ktorá obsahuje najmä písomné vyhotovenia zmlúv, dohôd a písomných vyhlásení vkladateľov o vložení nehnuteľnosti do majetku právnických osôb (ďalej len "zmluva"), písomné vyhotovenia rozhodnutí štátnych orgánov a notárskych osvedčení3) (ďalej len "verejná listina") a iných listín, ktoré podľa zákona potvrdzujú práva k nehnuteľnostiam (ďalej len "iná listina"), a dokumentáciu sídelných a nesídelných geografických názvov;
    Majko09 To znie ako moja záchrana.
    Ako dlho by trvalo katastru, aby mi vydal takýto duplikát?
    Na počkanie to asi nebude, však?
    Mária27 Zavolaj si, chod cez úradné hodiny - vyberieš si listinu a požiadaš o kópiu. Nie je to všade rovnako.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Bývalý majiteľ
    2. Realitná kancelária
    3. Kataster

    Duplikát kúpno-predajnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.