Zavrieť

Porady

Platba vopred, DPH, dodanie

Dobrý deň
mám k Vám prosbu v jednej firme mi urobili fa až po mesiaci prijatej platby ako mám postupovať alebo ako by som to vedela najlepšie opraviť...?

platba za tovar prišla vopred na účet 29.4.2014 - zákazník chcel počkať na tovar a keďže tovar im prišiel až 27.5.2014 tak fa vystavili na 27.5.2014 a aj dátum dodania 27.5.2014 - posielali mi ho kurierom - no mne z toho vyplýva že faktúru sme mali priznať už v apríli alebo to môže byť aj v máji? Prosím pomôžte

Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, ak je platiteľom dph, mal povinnosť vystaviť faktúru k prijatej platbe a daň za apríl odviesť. Platí §19 odst.4.
    mirka134 takže tam musím podať DDP DPH?
    alebo neplatí tam 15 dňová odložená splatnosť? že do 15 dní odo dňa prijatia platby? ďakujem veľmi pekne
    Tweety treba podať DDP za apríl, vystaviť do 15 dní platí, ale dodanie-daňová povinnosť j vzniká dátumom prijatia platby

    Platba vopred, DPH, dodanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.