Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane.

Prosím o radu. Mám zamestanca, ktorý pracoval počas roka 1-5/2005 vo firme A 6-12/2005 dobrov.nezamestnaný a od 15,2,2006 sa zamestnal vo firme B. Problem je v tom, že si nepodal DP a nežiadal pôvodnu firmu A o ročné zučtovanie. Môže sa urobiť RZD vo firme B?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vlastula1
    Prosím o radu. Mám zamestanca, ktorý pracoval počas roka 1-5/2005 vo firme A 6-12/2005 dobrov.nezamestnaný a od 15,2,2006 sa zamestnal vo firme B. Problem je v tom, že si nepodal DP a nežiadal pôvodnu firmu A o ročné zučtovanie. Môže sa urobiť RZD vo firme B?
    Firma B mu nevyplácala príjmy zo ZČ v priebehu roka 2005, preto nemôže urobiť RZD. Mal do 15.2.2006 požiadať firmu A, alebo sám podať DP.Termín na DP bol 31.3.2006.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    ročné zúčtovanie dane za rok 2005 si musel požiadať do 15 februára u posledného zamestnávateľa, u ktorého pracoval v roku 2005, alebo si mal podať daňové priznanie.
    Za rok 2005 mu nemôže urobiť RZD zamestnávateľ, u ktorého nastúpil v roku 2006,

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    vlastula1
    Prosím o radu. Mám zamestanca, ktorý pracoval počas roka 1-5/2005 vo firme A 6-12/2005 dobrov.nezamestnaný a od 15,2,2006 sa zamestnal vo firme B. Problem je v tom, že si nepodal DP a nežiadal pôvodnu firmu A o ročné zučtovanie. Môže sa urobiť RZD vo firme B?
    Ročné zúčtovanie mu mal urobiť na jeho žiadosť jeho posledný zamestnávateľ, ktorého mal k 31.12.2005. Kedže bol ku koncu roka nezamestnaný, tak mal požiadať firmu A alebo si mal urobiť DP. A hlavne ročné zúčtovanie sa malo urobiť do 31.3.2006

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    človek kým napíše jednu odpoveď tak to je už dvakrát vysvetlené
    Ale zhodli sme sa

    vlastula1 je offline (nepripojený) vlastula1

    vlastula1
    Veľmi pekne ďakujem za rady.

    Takže to bude s pokutou 2000,-Sk, no čo už,tak idem podať DP.

    wisperka je offline (nepripojený) wisperka

    wisperka
    Ahojte. Potrebujem poradiť ohladom ročných zučtovaní. Jednému zamestnancovi vznikov nedoplatok 6,-Sk, mám tu to strhnuť zo mzdy? A druhému preplatok 36,-Sk a to zas prirátať. Neviem presne aká je hranica. Prosím je to surne. Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    wisperka
    Ahojte. Potrebujem poradiť ohladom ročných zučtovaní. Jednému zamestnancovi vznikov nedoplatok 6,-Sk, mám tu to strhnuť zo mzdy? A druhému preplatok 36,-Sk a to zas prirátať. Neviem presne aká je hranica. Prosím je to surne. Dakujem.
    Nedoplatok z RZD do 100.-Sk nemusíš zraziť, ale ak chce prispieť 2% dane pre nejakú organizáciu, musíš mu tieto nedoplatky zraziť.

    Ročné zúčtovanie dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.