Zavrieť

Porady

pracovne rukavice do nakladov?

Ahojte, mozem si dat do nakladov 501 a riadne uplatnit dph z pracovnych rukavic kupenych pre vodicov nakladnych aut?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jasne, bez problémov, a koľko ks na osobu a mesiac a pod. by mala riešiť IS (interná smernica)
    cinky16 mame 5 z-cov, kupili sme 12 ks rukavic a ja ich mam v kancelarii a ked pytaju tak im dam, aj tak musim mat IS?
    Mila123 IS nie je len o rukaviciach, ale i o iných prac. pomôckach, napr. montérkach, okuliare, zimné bundy a čo ja ešte viem čo je potrebné pri vodičoch NMV....

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ochranné pracovné prostriedky sa účtujú na účte 527 a sú daňovo uznaný náklad, s odpočtom DPH. V smernici by malo byť upravené, ako často sa zamestnancom poskytujú. Rukavice - môže byť uvedené napr. podľa potreby, Na OOPP je dobré mať zavedené aj karty zamestnancov, kde sa podpisuje prevzatie. Hlavne montérky, obuv, zimné teplé oblečenie, kde sa predpokladá životnosť 1-2 roky.
    willma Ja len doplním smernicu na OOPP má vypracovať bezpečnostný technik, rovnako ako všetky smernice týkajúce sa BOZP.

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Tak ako píše Mila 123, urobiť si int.smernicu na osobné ochranné pracovné prostriedky poskytovaných pre zamestnancov podľa nároku a je to ok.

    pracovne rukavice do nakladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.