Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Kajka, pokračuj s učením v škole alebo v jazykovej škole - rodičia by ti mali poradiť.

    Ale, nezabudni sa učiť aj slovenčinu - lebo slovo "niako" slovenčina nepozná ... ale máme slovo "nejako"

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Niako? A to je ako?
    Zožeň si nejakú anglickú konverzáciu (knihy, CD), počúvaj filmy v originálnom zvuku, prihlás sa do kurzu...... na škole istotne niečo je...

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    podobne ako písal misoft, odporúčam začať v rámci možností pozeraním filmov v ENG s SK titulkami. V škole predpokladám, že ANJ máte tiež, tak rob všetko, aby si excelovala (to nie je odvodené od Excelu ). Vo veci gramatiky - v knižnici majú tvojmu veku primerané knihy - aby ťa to aj bavilo. Samozrejme knihy v ENG.

    Keď prídeš do veku, že bude možnosť ísť na bilingválnu školu, prípadne s jazykovým zameraním, bude na rodičoch, aby ťa tam dali. Len ich musíš presvedčiť, že na to máš a že tvoj záujem o jazyk nie je prchavý - neprestane po tom, ako zistíš, že je to náročné.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dariusko ešte je skoro, ale cudzí jazyk sa najlepšie učí : Sám v tom jazykovom prostredí.
    jslancik vieš, ale vyhnať ju s celou rodinou do zahraničia asi nie je to pravé orechové
    dariusko Písal som "sám" ( preto som písal, že je skoro) ,

    s rodinou by kecala po slovensky
    misoft Hele - keď diavčatko vie chatovať (četovať) - nech si nájde priateľov (friends) na ksichtoknihe (Facebook) a tam nech píše anglicky. A istotne má Skype - nech si potom z FB nájde friend so Skype a môžu cez neho džavotať in english language......a takto sa aj niečo naučí - konverzačnú angličtinu - pretože len tak sa skôr naučí, ako len bifľovaním slovíčok. Prax!
      zbaliť

    mám10 rokov a chcem vediet angličtinu viem základy .od školky som sa učila základy a 4 roky v škole.prosím pomožte mi niako

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.