Zavrieť

Porady

Vypoved podla §63 ods. 2 pis. b. a narok na odstupne

Chcem sa spytat, ak zamestnanec nie je ochotny prejst na inu pre neho vhodnu pracu s nizsim mzdovym ohodnotenim, moze byt s nim skonceny pracovny pomer podla §63 ods. 2 pis. b)? Sucasne miesto sa pre odpredaj techniky rusi. Ma narok na dostupne, ak odmietne vhodnu pracu?
Za odpoved velmi pekne dakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môže dostať výpoveď podľa uvedeného písmena §63, nárok na odstupné- záleží od dlžky PP u vás, platí §76 ZP.

    lenkaja (Dnes 11:46) ano, pozerala som §76 ZP, len tam je spominane odstupne ak je vypoved podla §63 ods. 1 pis. a) alebo b). Nie je tam nikde vyslovene napisane, ze odstupne patri aj pri §63 ods. 2 pism b). Na internete som citala, ze ak je vypoved z dovodu neprijatia vhodneho prac. miesta, nie je dotknuty jeho narok na odstupne. Ale v §76 ZP nevidim nikde, ze by mal dostat pri tomto dovode odstupne. Tak nie som si ista, ci ma alebo nema narok.... Alebo ci to vyplyva z prvotneho dovodu, ze uz nie je technicky mozne, aby vykonaval pracu, ktoru robil predtym a ide o zrusenie miesta...

    Ak sa jeho miesto ruší, zamestnáv. dáva výpoveď podľa §63 odst. 1. písmeno b.
    Naposledy upravil Tweety : 20.06.14 at 08:51
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenkaja ano, pozerala som §76 ZP, len tam je spominane odstupne ak je vypoved podla §63 ods. 1 pis. a) alebo b). Nie je tam nikde vyslovene napisane, ze odstupne patri aj pri §63 ods. 2 pism b). Na internete som citala, ze ak je vypoved z dovodu neprijatia vhodneho prac. miesta, nie je dotknuty jeho narok na odstupne. Ale v §76 ZP nevidim nikde, ze by mal dostat pri tomto dovode odstupne. Tak nie som si ista, ci ma alebo nema narok.... Alebo ci to vyplyva z prvotneho dovodu, ze uz nie je technicky mozne, aby vykonaval pracu, ktoru robil predtym a ide o zrusenie miesta...
    Tweety doplnila som príspevok
    lenkaja a druha otazka je, ak by sa jeho miesto nerusilo, iba chceme tohto zamestnanca preradit na inu pracu a na jeho miesto dat ineho cloveka. Preradenie odmieta.... Mozme s nim skoncit prac. pomer podla §63, odst.2 pis. b) ? a patri mu odstupne, alebo toto nie je mozne?
    Tweety veď pozri ZP
    Tweety už som napísala, že § 63 odst.1.
      zbaliť

    Vypoved podla §63 ods. 2 pis. b. a narok na odstupne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.