Zavrieť

Porady

Buducnost

1990 1990

1990 je offline (nepripojený) 1990

Ahojte,

riesim dilemu zivota chcem sa opytat vas najme starsich.

Predstavte si ze mate 24 a na ucte okolo 5000 eur,zarabate 450 eur v nejakej fabrike nekvalifikovanu pracu na SK.
Som vyuceny strojar a chystam sa investovat do vzdelania(kurz nemciny,zvaracsky kurz statne skusky...)
Alebo?
Mate iny napad?
Poradte.
PS:myslim to vazne a o radu vas prosim uprimne.
Dakujem.
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

O svojej buducnosti musis predsa rozhodnut ty sam, nie anonymne nicky na internetovej stranke.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

čo dnes letí,netuším...........ale investovať do vzdelania vždy má zmysel......
1 0
Taynee Taynee

Taynee je offline (nepripojený) Taynee

Som to ja :)
Ahoj, rozmyslas dobre. Zarabas 450e netto? Potom je to relativne este fajn. Byvas s rodicmi? Ak ano, skus si odlozit co najviac. Mas uz zaklady zvaracsky kurz ak rozmyslas nad statnymi skuskami? Elektrika alebo kyslik - plyn? Nemcina je fajn, bude stale ziadana, nie je jej vela. Ale nezabudaj na aspon mierne pokrocilu uroven AJ, zide sa ti vo vyrobnych podnikoch. Skus si prepocitat financie, ci by neostalo nieco na stavebne sporenie pripadne zivotne poistenie,
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Za peniaze si kúpte jednosmernú letenku do Austrálie ,Kanady alebo ak sa nebojíte zemetrasenia na Nový Zéland.Ak nie ste lenivý tak sa tam budete mať ,ako prasa v žite.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Verím, že sa rozhodne sám. Ale ak nemá žiadne informácie z danej oblasti, je vhodné ak ich zbiera i na tomto fóre. Najmä ak ich nemá ako získať zo svojho najbližšieho okolia.
Existuje nemčina pre technickú terminológiu. Určite by si našiel aj špeciálne kurzy.
http://www.slovacivosvete.sk/1396/sl...-na-uspech.php, trochu iná liga, ale ak zostaneš doma, nedozvieš sa, kam si to mohol dotiahnuť a mať sa. Vždy je nádej ak máš dobrú kvalifikáciu, ktorú si tam môžeš i zvýšiť a vieš jazyky.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Klobúk dole, takúto sumu som dokopy nikdy nedal....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Remeslo má zlaté dno,platí aj dnes.Nemusíš na druhý koniec sveta,pracovitý a šikovný remeselník sa uplatní v EU.
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ahoj, pozrel som si tvoj profil a našiel som tuto tému,určite je správné začať smerovat svoju karieru, nie stratit spustu času nejak pasívne ....

JA osobne by som vzhĺadom na svoje životne skusenosti čím skor rozbehol nejaké podnikanie
pretože len z uspešneho podnikania prichadzaju tie "veĺké lóve"
pravdaže je treba sa prepracovať do nejakej extratriedy a mat správne kontakty
pretože vo všetkom platí,že robiť čokolvek na urovni 4.ligy a V.cenovej skupiny
nema zmysel
viac možem napisat do SS

takže ozvi sa

Ďakujem za odpoved.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať