Zavrieť

Porady

Prepísanie písmenka v dokumente

Zdravíčko mam taky menší problém potreboval by som dokument vytlačeni z tlačiarne už aj overeny notarom len nastatal tam jedna chyba ohľadom adresy a potreboval by som jedno písmenko nejak prepísať a poslať na súd neviete mi poradiť ako by sa to dalo? či by postačil nejaky obyčajny zmizik a dopísanie čiernym perom alebo čo?? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    vytlacit spravy dokument a dat znova overit - overenie listin a podpisov sa robi aj na matrike, nie len u notara

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Neprepisuj nič. Ak je to dôležitý údaj, urob dodatok k tomu dokumentu. Akékoľvek úpravy ti urobia notárkse overenie neplatným a dokument ti môžu príslušné inštitúcie zamietnuť.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mirinho a ako spravím ten dodatok prosím ťa??? dakujem pekne
    Chobot Ako to mám vedieť, keď neviem, o čom je originál dokumentu?
    Mirinho original dokumentu je PLNA MOC NA ZASTUPOVANIE V DEDICSKOM KONANI a chyba je v adrese splnomocniteľa kde miesto adresy Krečovice je napísane Krenovice, myslíte žeby to mohol byť až taký problém??? dakujem
    avalik ano je to problem - vytlac novu plnu moc a daj overit podpis znova
    Chobot Tak ak je to plná moc, tak je jednoduchšie vystaviť novú plnú moc s opravenou adresou, než robiť nejaký dodatok (myslel som, že ide o nejakú zmluvu).

    Ale to, že je chyba v adrese, nerobí plnú moc neplatnou. Súd ju akceptuje. Problém by mohol nastať, ak by tej osobe chel súd niečo doručovať. Ale to tiež stačí uviesť súdu správnu korešpondenčnú adresu.

    Ak teda máš možnosť, vystav novú plnú moc. Ak je to komplikované, tak to nechaj tak.
    Mirinho diky moc ľudia práve to že je to dosť komplikovane posielať to zas všetko cez poštu a všetko overovať a čas sa kráti, tak vravíte že by to nemal byť taky problém? dakujem pekne ešte raz ...
    panamaus Nemože to robiť každý ako ja :

    š.p. sa kedysi menil na a.s.
    dával som podklady na MH pre FNM

    doniesol som výpis z katastra - - 1 A4 bola oblepená kolkami
    a pozerám 1 parcelné číslo je zle

    tak som otvoril asi 18 strán, sekretárka nadvihla valec v perličkovom písacom stroji
    strčil tam ten zašnúrkovaný dokument
    prepísal
    odniesol

    vybavené
    Mirinho panamaus ešte raz a ako si to zle parcelne číslo odstranil?
    Chobot Asi nijako, ako som pochopil, to bolo za čias písacích strojov, vtedy boli preklepy v dokumentoch bežné. Jednoducho asi cez to zlé šíslo "klepla" správne číslo.

    Odovzdaj to tak, ako to máš. Aj tak súd nebude používať adresu tej osoby z plnej moci - predpokladám, že majú ešte aj inde evidovanú správnu adresu. Nemyslím si, že by ti to kvôli tomu zamiestli, totožnosť osoby (ak je to splnomocniteľ) bola riadne overená. Ide o chybu v písaní, to sa stáva.

    Ja som raz v návrhu na plat. rozkaz uviedol chybné krstné meno - súd ma vyzval na opravu a bolo. Žiadna veda.
      zbaliť

    Prepísanie písmenka v dokumente

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.