Zavrieť

Porady

Reklamacia T-mobile

Pekny den prajem
Dostal som fakturu z T-mobile, ktoru som reklamoval z dovodu nespravne uctovaneho pausalu, telefonicky mi reklamaciu uznali, ale z vyjadrenim, ze ju budu riesit do 30 dni. Mam si tu fakturu - zlu, dat do uctovnictva a narokovat si DPH zo zlej sumy? Zrejme by mal prist dobropis.
Ale oni chcu, aby som tu nespravnu sumu zaplatil, a rozdiel dobropisuju, co sa mne nezda nekorektne, pretoze zaplatenim uznam ich pohladavku...
Apropo vcera mi povedali, ze podla ich internych predpisov vybavenie reklamacie trva 60dni ... Som JU, kvartalny platca DPH.

Co vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no... ja som mala v ORANGE tiež. Nežiadali nič zaplatiť, a vybavili promptne.
    Do účtovníctva si to daj, lebo faktúru máš.
    Ak nezaplatí, budú upomínať a budeš platiť ešte aj za upomienku. Čo narobíš?
    Takéto prípady ma vedia rozhodiť, že začnem uvažovať o zmene operátora.
    ale v Orange to bolo OK.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Ja osobne by som to riešila tak, že by som ju poslala doporučene aj so sprievodným listom späť a žiadala o jej opravu.

    Nakoľko vyfakturovaný paušál nesúhlasí so sumou vyčíslenou v zmluve, nemôžem takúto faktúru akceptovať a preto ju vraciam na prepracovanie.

    Sú firma ako každá iná a preto by mali opraviť faktúru ihneď. Tu sa nejedná o reklamáciu z dôvodu neuznania výšky pretelefonovaných hovorov a ich prešetrenia, na ktoré samozrejme potrebujú čas, ale tu ide o ich chybu v zle vystavenom paušále, na ktorý im stačí pozrieť do zmluvy a hneď uvidia problém. Na to nepotrebujú mesiac, či dokonca dva.

    Ja keď niekomu omylom dám na faktúru inú cenu, ako je v cenníku, alebo ako si zákazník dohodol so šéfom, faktúra mi príde späť a opraviť ju musím ihneď. Inak mi to zákazník nezaplatí.
    Ani vo sne by som nemohla povedať zákazníkovi, že to prešetrím a zatiaľ nech zaplatí pôvodnú faktúru.
    Však by som s ňou akurát tak dostala.

    Toto by som v žiadnom prípade neakceptovala.

    Poslala by som to späť na prepracovanie.
    Naposledy upravil Katarína STR : 12.04.06 at 08:23

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    mňa zaujalo tých 60 dní, ktoré vraj majú na vybavenie reklamácie. Neviem teda, ale nestanovuje zákon dosť jasne, že táto lehota je v dĺžke maximálne 30 dní? Môžu si to skutočne len tak upravovať svojvoľne v interných predpisoch?...

    Arena je offline (nepripojený) Arena

    Arena
    Katarina STR, aj ja som to chcel urobit, ale povedal som si , ze zavolat na zakaznicku linku tam bude jednoduchsie...
    Dnes som si to overil a mozem povedat, ze reklamaciu mam uznanu, v nasledujucej fakture mi to odrataju a medzitym mi predlzili splatnost fa. o jeden mesiac k dobru.
    Takze dufam to dopadne dobre. Dakujem za rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.