Zavrieť

Porady

Nevyplatena mzda

Dobry den,zamestnavatel (akciova spolocnost) prepisaka firmu na rumunov a nechala si len zopar zamestnancov. S tym, ze nam dlzi minimalnu mzdu uvedenu v pracovnej zmluve za dva mesiace. Poslali sme mu aj vyzvu na zaplatenie. No nic sa neudialo. Ako pokracovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si ešte zamestnancom, môžeš okamžite skončiť PP, a svoje nárokyz nevyplaten mzdy uplatniť na súde.
    sabzel Ja uz zamestnancom niesom od aprila s tym, ze som mala dvojmesacnu vypovednu z kt. vyplyva, ze som mala dostat este minimalnu mzdu za mesiac maj a jun.
    Zuzanka_ba Odporučila by som poslať zamestnávateľovi ešte jeden list, predžalobnú výzvu, ak nezaplatí, tak sa obrátiť na súd s návrhom na vydanie platobného rozkazu.
    Ešte poznamenávam, že za určitých podmienok sa pri nevyplatení môže jednať aj o trestný čin.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.