Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie a nevyplatená mzda

Prosím Vás, má nevyplatená mzda a nevyplatené odstupné nejaký vplyv na ročné zúčtovanie dane? V priebehu roku 2004 som ukončil prac. pomer a za dva mesiace mi nebola vyplatená mzda + 3. mesačné odstupné (časť mi neskôr preplatila Soc. poisťovňa z garančného fondu). Môžem si uplatniť zrazenú daň zo mzdy a odstupného aj keď mi nebola celá vyplatená?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Janca je offline (nepripojený) Janca

  Janca
  Pep, myslim, ze tu miesas viac pojmov. V prvom rade ide Ti niekto robit rocne zuctovanie, alebo si ides podat DP typu A.
  Ako mas vystavene potvrdenia o zrazenych preddavkoch od svojho zamestnavatela ?

  pep je offline (nepripojený) pep

  pep
  Janca, máš pravdu, že som to trocha domotal. Chcem si podať DP a na potvrdení od zamestnávateľa je zahrnutá celá zrazená daň.

  Janca je offline (nepripojený) Janca

  Janca
  Teoreticky Ta nepusti potvrdenie z prace, ale podla mna mzda, ktora nebola do 31.1. dalsieho roka vyplatena a teda asi aj preddavky neboli odvedene, nepatri do DP za rok 2004. Chcelo by to poradit sa este na DU, kazdy DU ma svojho pracovnika pre styk s verejnostou, alebo sa este urcite niekto pripoji do debaty.
  Na druhej strane za vypisane tlacivo zodpoveda ten zamestnavatel. Len pre zaujimavost, s akym datumom Ti dali to potvrdenie o zrazenych preddavkoch ?

  Luna je offline (nepripojený) Luna

  Luna
  Ročné zúčtovanie alebo daň.priznanie podávaš iba z tých príjmov,ktoré Ti boli skutočne vyplatené za rok 2004 do 31.1.2005.Ak Ti nebola mzda vyplatená za 2 mesiace.Tieto 2 mesiace Ti nesmú vstupovať do ročného zúčtovania alebo do daň.priznania.Neviem ako SP vypláca mzdy,ale ak si mal z týchto príjmov zrazenú preddavkovú daň.potom Ti vstupujú do daň.priznania.Bolo by dobre sa pozrieť ako máš urobené to potvrdenie o zdaniteľnej mzde.
  Ja mám tiež prípad ,že zamestanec nemá vyplatené mzdy za 2 mesiace.Pri ročnom zúčtovaní som mu tieto príjmy odrátala.Prirátam mu to tento rok keď mu bude mzda vyplatená.

  bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

  bv_alexandra
  Mám otázku ak zamestnávatel nevyplatil mzdu zamestnancovi ani do 31.01. dalšieho roka, vystaví potvrdenie o zdaniteľných prijmoch aj s tou nevyplatenou mzdou alebo bez? vdaka

  Ročné zúčtovanie a nevyplatená mzda

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.