Zavrieť

Porady

Hlásenie a nevyplatená mzda

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako postupovať pri vyplňovaní hlásenia v prípade, že mzda nebola vyplatená do konca 1/2005 ale daň sme odviedli.V časti I. mam dať do riadku 0 a 1 sumu zo skutocne vyplatených miezd a do riadku 11 skutočne odvedenú sumu dane / teda aj daň z nevyplatenej mzdy/, a potom v časti 2 my vyjde preplatok? Ale musím opraviť aj štvrťročné prehľady? Vopred ďakujem za každú informáciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Ak mzda nebola vyplatená zamestnancovi,nesmieš mu ju dať do RZ a teda aj výkazy musíš opraviť a hlásenie upraviť. Ak mu mzdu vyplatíš tento rok dáš to do tohto roku.
    Na dani mu vznikne zrejme preplatok.Mám tiež ten istý prípad,a zháňala som info o tom.
    Táto téma je tu už rozoberaná,skús hladať.

    V knihe daňové priznania je napísane,že ak sa zamestnancovi vyplatila mzda a aj daň bola odvedená porušuje sa §35 odst.2
    Naposledy upravil Luna : 16.03.05 at 10:18

    Jana47 je offline (nepripojený) Jana47

    Jana47
    Ďakujem pekne, ano viem, že ju nesmiem dať do RZ, ani som ju nedala.Skúšala som hľadať v poradách, ale o tom ako to správne uviesť v hlásení som sa nedopátrala, ale budem skúšať ďalej.

    Hlásenie a nevyplatená mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.