Zavrieť

Porady

Zmena pracovnej zmeny - vynimka

Zam-ci maju prac.zmeny rozvhnute rovnomerne od pondelka do piatku, spolu 37,5 hod v 2-zmennej prevadzke. Stvrtok na zaklade naliehania zakaznika mame vynimocne pracovat v noci. nemaju LP na nocnu zmenu ani v zmluve uvedenu nocnu zmenu. ale jedna sa o velku vynimku a zam-ci s tym nemaju problem. jedna sa len asi o 5% zam-cov ktorych sa to ma dotknut. maju pracovat strtok od 22:00. s tym ze stvrtok cez den aj v piatok budu mat volno. co si o tom myslite? staci im to pisomne oznamit min teda 24 hod vopred? ze sa jedna o zmenu prac.zmeny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Rozvrhnutie pracovných zmien je zamestnávateľ v zmysle Zákonníka práce oznámiť týždeň vopred.

    Zákonník práce
    § 90 Začiatok a koniec pracovného času
    (9) Rozvrhnutie pracovného času je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi najmenej týždeň vopred a s platnosťou najmenej na týždeň.


    Ak majú pracovný čas stanovený v pracovnej zmluve, musel by sa urobiť dodatok k pracovnej zmluve.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sam3 preco dodatok? jedna sa len o vynimku - jeden den - namiesto rannej zmeny nocna zmena. nie je ziadna vynimka v zakone?
    Llívia Ak chcú ísť pracovať v noci dobrovoľne, dohodnite sa na tom s nimi. Ak im to treba nanútiť, podľa mňa nenanútite viď § 90.
    Nemajú LP - tým myslíš lekársku prehliadku? Nemusia mať, ak je to jednorazovo. Prehliadky musia mať, ak sa práca v noci vykonáva pravidelne viď § 98 Zákonníka práce
    sam3 vyborne Llívia, dakujem za odpoved, ano nocnu zmenu som si uz prezistila ze nepotrebuju lek.prehliadku. dobrovolne by som to mala zvladnut - teda staci ak im dam podpisat ake tlacivko? ze Suhlas s vymenou pracovnej zmeny? dakujem.
    Zuzanka_ba Dala by som im podpísať, že súhlasia s odpracovaním nadčasu od-do podľa § 97 ods. 5. A zároveň, že súhlasia aby im bolo za toto poskytnuté náhradné voľno podľa § 121 ods. 3 a ods. 4. Avšak nie je mi jasné z formulácie otázky, či si nadčasom v noci vo štvrtok odrobia vopred smenu ktorá mala byť piatok? Náhradné voľno by malo nasledovať až po odpracovaní nadčasu.
    sam3 Dala som podpisat suhlas so zmenou zmeny - namiesto rannej zmeny pridu do prace ten isty den ale na nocnu zmenu, piatok maju volno a namiesto piatku pridu do prace v sobotu teda odpracovat si nahradne volno za piatok.
      zbaliť

    Zmena pracovnej zmeny - vynimka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.