Zavrieť

Porady

danová kontrola a fiktívne faktury

nastupila som do jednej spoločnosti pred tromi rokmi, robili nam danovu kontrolu za rok 2011 rok môjho nastupu,majiteľ prerabal a rozširoval svoju vlastnú predajnu, v účtovníctve mame faktury za prístavby, vymurovanie od dvoch firiem v hodnote 80.tis eur, kedže predajňa je dvojposchodová, z pôvodného rodinného domu sa komplet rozšírila ,prestavala,danový úrad uskutočnil kontrolu aj v druhej firme kontrolu dane z prijmu a momentálne prebieha i kontrola dph,zistil ,že firma ktorá môjmu zamestnávateľovi faktúrovala nepriznala dané faktúry do účta,neodviedla dan z nich, prúser jak mraky , dokonca je podozrenie,že ide o fitkívne faktúry, o čom som ja ako účtovník vôbec netušila,kedže predajňa je v inom meste, doklady k účtovaniu mi nosí majiteľ,ktoý mi ku každej faktúre doloží i zmluvy,čo bolo i v tomto prípade, som psychicky úplne na dne, zažil niekedy niekto niečo podobné? najhoršie je,že nie vlastnou vinou sa dostávam do problémov
Llívia Do akých problémov si sa dostala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a čo sa ty obávaš - keď si tie faktúry nevystavila? Z tvojho pohľadu bolo všetko OK - zodpovedný je majiteľ - on ich predsa podpísal, on uzatváral zmluvy. alebo to bolo inak?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik len ona si to teraz musí od****.
    maja32 dufam,že to tak aj bude,len je to pre mňa šok zistenie daňového úradu,zmluvy podpisoval majiteľ i faktúry, aj stak kvôli tomu nespávam čo pri mojom vysokom tlaku nie je dobre...
    Llívia Zbytočne sa dopredu trápiš. Tiež si myslím, že ty za toto nemôžeš byť postihovaná.
    Llívia Spýtaj sa šéfa, či sú to skutočne falošné faktúry
    maja32 ja som sa ho to včera spytala a on zostal ticho a povedal,že to je jeho problem nie moj ale dokiaľ sa to nevyrieši,tak budem pod stresom.... dakujem za všetky reakcie
    Katy a R tak do toho nevŕtaj ... a večer daj pivo - lepšie zaspíš (ľahko sa nám radí - tiež by som na tvojom mieste hysáčila!)
      zbaliť

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    myslím, že Tebe nehrozí nijaké riziko ani keby si ich zaradila a ani keby si ich nezaradila. Odviesť dph je povinnosť, ale uplatniť iba právo.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    a prečo si ty v problémoch, keď ty si len účtovala to, čo ti majiteľ aj so zmluvami predložil? Ty predsa nie si daňový kontrolór, aby si overovala správnosť každej jednej položky

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Vecnú a formálnu správnosť účtovných dokladov je objednávateľ povinný potvrdiť podpisom zodpovednej osoby za účtovný prípad, t j. zhotoviteľ týmto neposudzuje a nezodpovedá za vecnú a formálnu správnosť účtovných dokladov predložených objednávateľom. Za úplnosť a trvalosť predložených dokladov zodpovedá objednávateľ.

    ... možnože sa niekomu zíde ... toť dávam svojim klientom do zmluvky ...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    @maja32 - len dve slová: Daňová kobra!


    P.S. asi si domyslíš, čo tým myslím - ty si na ťahu......

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nie si zodpovedná za to, že na druhej strane faktúry nezaúčtovali.

    danová kontrola a fiktívne faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.