Zavrieť

Porady

HP Laserjet P2055dn problem.

Dobry den. Prosim poradit (HP support forum hovori o HW probleme). Tlaciaren cca 3-4 roky fachci v sieti - bez problemov. Nastavena pevna IP adresa. Od vcera problem error 49, forum hovori: pre odstránenie chyby turn off potom turn on. Nainstalovany aktualny firmware, skontrolovane a preinstalovane drivre. Pripojena ako USB ide (inak by som nenainstaloval firmware). Resetovana na factory default. Potom som si vsimol, ze nemozem zadat pevnu IP, resp. mozem, ale vtedy sa prejavi spominana chyba. Poradite ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://www.printertechs.com/printer-...49-hp-laserjet
    Podľa kódu je to chyba firmware. V tabuľke je postup. Mám podozrenie na pamäťové moduly v tlačiarni.
    Pri spojení cez USB je asi obchádzaný firmware tlačiarne a tlačenie riadi aplikácia v počítači.....
    Ešte na upresnenie: aký firmware si stiahol? Označená p2055_FW? Skús hodiť firmware označený p2055dn_FW.
    Skús prelúskať http://h30434.www3.hp.com/t5/Printin...E/td-p/3365363
    Naposledy upravil misoft : 25.06.14 at 20:09
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    scorp Dakujem, skusim podla linkov. Inak: firmware je ljp2055_FW_Update_20131112_SIGNED.exe
    misoft Takže asi máš "p2055_FW".
    scorp Diky. Opakovanie matka mudrosti. Reset tlaciarne, instal firmware. Instal driver, a aj universal PCL6. Ide. Fachci, dovoli opravit maualnu IP.
    Tipujem, ze som firmware instaloval a az potom drivre. Kdesi na HP fore bola poznamocka, ze najprv driver a potom firmware.

    Len ma zaujima: Preco sa to vsetko stalo ???
    Aby sme nevysli z cviku ?
    misoft tak, tak - aby sme sa nenudili....
      zbaliť

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Len taký tip na pomoc, ak by to nebol ovládač.

    Ja som sa dostal k HP 4200n. Ani netuším koľko má rokov. Boli problémy so sieťou. Dal som skontrolovať sieťový modul. Nič. Potom technika napadlo vymeniť diódu. A čuduj sa. Odvtedy šľape ako hodinky.
    scorp Aj ini tipovali HW chybu, nastastie to bol len firmware a zhluk nahod, ktore asi nikdy nevypatram, preco to prestalo chodit.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    3-4 roky na tej istej tlačiarni ?
    "A skláři nebudou mít co žrát!"
    misoft A prečo nie? Ja som kedysi na starej HP šlapal 7 rokov......
    scorp nno... na firme fachcia este 2 HP 1200 cca 13 rokov stare. Bohuzial uz musim vyradit OKI 5200 12 - rocnu (nie su nahr.diely)

    HP Laserjet P2055dn problem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.