Zavrieť

Porady

Obojručné nožnice - profi

Ahojte,

zháňame obojručné nožnice na vystrihovanie konárov. Mali by byť aj na tvrdé drevo (buk), profi do lesa, priemer konárov do cca 5cm.

Viete poradiť, dať tip?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Letko Vďaka, neviem, ako s tým prevodom, či vydrží.
    lapejko mám pár rokov doma také lacnejšie s vyťahovacími rukoväťami a používame ich často, tieto Fiskars sú iná káva, už dlho ich chcem, v bežných obchodoch stoja okolo 80,00...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Môj osobný názor je trochu iný .

    Začnem otázkou .
    Pýtaš sa na profi vercajg .
    Už si strihal s obojručnými nožnicami ???

    Chceš dokonca v lese vystrihovať konáre , takže usudzujem , že budeš na živých stromoch .
    Ibaže buky ( ako každý strom ) rastie do výšky . Si neviem predstaviť makať s nožnicami tých pár hodín denne . Si predstav , že máš ruky hore nad hlavou a nožnice v nich ( http://img1.mountfield.sk.sxcdn.net/..._80_60_fit.jpg) .
    Zároveň musíš vyvinúť určitú silu na stlačenie . To tvrdím aj napriek tomu linku , čo dal lapejko , kde sa píše :
    ..." Vďaka malej hmotnosti je s nimi možné strihať aj veľmi dlhú dobu s minimálnou únavou ...Špeciálny prevodový mechanizmus PowerGear optimalizuje veľkosť sily strihu pri minimálnej námahe na začiatku a uprostred strihu. V týchto polohách Vám prevod pomáha tým, že znižuje silu potrebnú na stlačenie držadiel " ...
    Takéto niečo môže napísať len jedinec , ktorý videl nožnice iba na obrázku .


    Čo ak natrafíš na konáre , ktoré nožnice proste nezvládnu ?
    Nuž , ja by som Ti doporučil nie iba nožnice , ale aj nejakú motorovú pílku slabšieho výkonu , ktorá by práve tie hrubšie konáre zvládla .
    Letko Motorová píla je tiež k dispozícii, s nožnicami nechceme celý les a budú sa pri nich striedať, takže nie je to na celý deň pre jedného človeka.
    buchač Tak to je potom iné...

    Ako keby som nič nenapísal ...

    Obojručné nožnice - profi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.