Zavrieť

Porady

Odkedy možem učit v MŠ?

Dobrý, chcela by som sa opýtat, že odkedy by som mohla pracovat v MŠ, teraz v septembri nastupujem na externé študium na VŠ predškolskú pedagogiku, v školke by potrebovali nejakú pomoc k učitelkám na pár hod. denne, od kedy by som mohla tam vypomáhat? Až ked ukončím Bc. predškolskej pedagogiky alebo aj skor, počas študia. Dakujem
3 komentárov     zbaliť
alaya1 Upresni otazku- co znamena vyponahat par hodin. myslis- ako asistent ucitela? To mozes s uplnym stredoskolskym vzdelanim.
Danny24 strednú školu nemám pedagogickú, a áno, niečo ako asistent učitela, v školke máme jednotriedku, tak myslím, že kým učitelka pracuje s predškolákmi, ja sa venujem mladším detom.
alaya1 Na pracu asistenta ucitela postacuje stradna skola s maturitou. Jeho praca vsak nezastresuje vzdelavanie deti, ako si to napisala v komentari. Asistent ucitela len napomaha vyucujucemu s pomocnymi pracami. Napr. v materskej skole- hygiena, obliekanie, vyzlievanie, krmenie dozor na vychadzkach,ale vyucovat nemoze.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak si kvalifikovana na pracu v materskej skole- mozes ucit aj pred dokoncenim VS studia.
    Danny24 ale kvalifikovaná som ak mám strednú pedagogickú nie? ale ja nemám :-(

    kubo131 je offline (nepripojený) kubo131

    kubo131
    Aby si mohla učiť v MŠ musíš spĺňať niektoré z kvalifikačných predpokladov, ktoré sú definované vo Vyhláške MŠVVaŠ č. 437/2009 Z.z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.
    To nájdeš tu

    Odkedy možem učit v MŠ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.