Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru počas RD

Dobrý deň,
prosím Vás o radu. Zamestnankyňa počas trvania RD ukončuje u nás pracovný pomer k 17.6.14. Od 18.6.2014 nastúpila do nového zamestnania.
V zdravotnej poisťovni som ju dňom nástupu na RD odhlásila ako zamestnanca a prihlásila čerpanie rodičovskej dovolenky toto som spravila na pokyn zamestnanca zdravotnej poisťovne. V SP som spravila prerušenie.
Teraz neviem, či je vôbec správny postup v ZP, nakoľko bola našou zamestnankyňou aj počas RD. Keďže jej vznikol nárok na preplatenie dovolenky ako vystaviť mzdu. Bude platiť odvody do SP a ZP? Prosím Vás o pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JML79 je offline (nepripojený) JML79

    JML79
    V case cerpania RD sa zamestnankyna odhlasuje zo Zp k poslednemu dnu MD. V pripade, ze zamestnancovi ukoncite HPP pocas Rd a idete mu vyplatit nejaky prijem, je potrebne ho prihlasit na jeden den do ZP, nakolko z vyplateneho prijmu je potrebne odviest poistne. Do Sp bude platit odvody rozpocitane na posledny rok poistenia. Teda ak by jej to vyslo na rok, kedy bola len na MD a Rd, platila by len urazove poistenie za mesiace, kedy cerpala MD. Ak by mala v poslednom roku aj obdobiem kedy napr. pracovala cast roka a cast roka uz bola na MD a Rd, tak za mesiace, kedy pracovala by platila plne odvody z VZ razpocitaneho na prislusne mesiace a za mesiace MD opat len urazove poistenie rozpocitane na mesiace MD. Vykazana bude vo vykaze poistneho a prispevkov.

    Ukončenie pracovného pomeru počas RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.