Zavrieť

Porady

Koeficient ?

Ahojte,
predajca áut predal klientovi auto na splátkový predaj (cez nejakú líz. spoločnosť) a následne jej vyfakturoval províziu bez DPH. Prosím o radu - budem musieť používať koeficient, keď suma tej provízie je úplne zanedbateľná voči všetkým uskutočneným plneniam ? A ak by nebola zanedbateľná (ak toho bude v budúcnosti viac), z čoho vlastne by som krátila daň na vstupe - len z prijatej fa. za auto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    upresniť... ty si fakturovala províziu oslobodenú od DPH, alebo prijala DF za províziu?
    provízia za predaj auta podľa mňa nie je oslobodená činnosť a mala byť s DPH fakturovaná.
    Ak by všetko bolo ta, že máte tržby oslobodené ale ide o náhodný, príležitostný výnos, tak koef. netreba.
    Okolo tejto problematiky je veľa príspevkov daj si Hľadať napr. "koeficient DPH a nájdeš odpoved.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Lida
    upresniť... ty si fakturovala províziu oslobodenú od DPH, alebo prijala DF za províziu?
    provízia za predaj auta podľa mňa nie je oslobodená činnosť a mala byť s DPH fakturovaná.
    Ak by všetko bolo ta, že máte tržby oslobodené ale ide o náhodný, príležitostný výnos, tak koef. netreba.
    Okolo tejto problematiky je veľa príspevkov daj si Hľadať napr. "koeficient DPH a nájdeš odpoved.
    My sme fakturovali províziu za uzatvorenie zmluvy o splátkovom predaji, alebo niečo v tom zmysle. Jednoducho auto bolo predané tej splátkovej spoločnosti samozrejme s DPH.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a prečo ste províziu,ktorá je spojená s predajom auta, nefakturovali ako službu s DPH? Uvedte §.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tiež som zvedavá? žeby náklady na cestovné?

    jozef35 je offline (nepripojený) jozef35

    jozef35
    Zrejme nešlo o klasický leasing ale o predaj formou uveru na kupu auta. V tom pripade je to finančná služba podľa § 39 a sprostredkovanie je odlobodene od dph.
    V zmysle par. 50 odts. 2c) sa do výpočtu koeficientu neuvadzaju výnosy(príjmy) z financnych služieb oslobodených od dane podľa §39 ak ich platiteľ poskytol príležitostne. Ak by sa to stalo pravidlom, treba si koeficient urcit a odsuhlasit so spravcom dane.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Lida
    tiež som zvedavá? žeby náklady na cestovné?
    Myslela som tým ojazdené auto. Ale nebolo to tak, bolo to presne tak ako píše Jozef35. Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.