Zavrieť

Porady

Nájomná zmluva na odber vody studne na susednom pozemku

Ahojte. Staviame dom vedľa rodičov na vlastnom pozemku, ale vodu budeme čerpať z ich studne na ich pozemku. Neviete mi poradiť nejaký vzor nájomnej zmluvy na využívanie ich studne a vody kvôli stavebnému povoleniu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Vobec nic takeho nepotrebujes riesil som presne to iste vodarne najprv potrebovali zmluvu o buducom vecnom bremene ale napokon mi povedali ze ak beriem vodu od mamy a ona s tym suhlasi tak oni nemaju problem max vyjadrenie rodicov a ked vodarne napisu ze s tym suhlasia nic viacej nepotrebujes.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nájomná zmluva to ani nemôže byť, lebo predmet nájmu treba odovzdať do užívania nájomcovi. Zmluva o vecnom bremene (odplatnom či bezodplatnom) môže byť užitočná aj pri prípanom predaji domu rodičov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Treba to riadne ošetriť,aby to časom nebolo predmetom sporov.
    bjuty smis ak by bol v budúcnosti spor, zo zmluvou si môžeš vieš čo.....
    Peggynka Nuž,ja ešte stále verím,že je tu dosť slušných ľudí,ktorí rešpektujú zákon...
      zbaliť
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Ja by som odporucal dat spracovat geometricky plan na vecne bremeno, t.j. zameral studnu (studnu ako vychodzy bod) a priebeh potrubia (existujuceho alebo buduceho). Nasledne by som dal spracovat zmluvu. Mozete ocakavat cenove naklady cca 250 € geometricky plan, zmluva cca 200 €, spravny poplatok 66 €. Cas cca 2 mesiace kym sa to zapise do katastra.

    Nájomná zmluva na odber vody studne na susednom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.