Zavrieť

Porady

Tabletky

Dobrý deň , pred rokom som mal zápal krčovej žily na ľavej nohe , bol som na vyšetrenie a od vtedy beriem Warfarin , mal som aj komplet vyšetrenia a všetky dopadli dobre,dnes som bol opäť na vyšetrenie a doktorka povedala , že pravdepodobne budem brať tabletky /forma chemoterapie/.Zľakol som sa , poradte prosím že čo sú to za tabletky.
buchač ..."" dnes som bol opäť na vyšetrenie a doktorka povedala , že pravdepodobne budem brať tabletky /forma chemoterapie/ "" ....

Warfarin nie je forma chemo , takže o aké tabletky vlastne ide ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    chemoterapia je široký názov a nie je to len liečba onkolog. ochorení.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    fortunka, Ing. Ľubomír Janoška, Kvaka, likero
    4

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Warfarin ja liek na riedenie krvi,a používal som to asi 2 roky po mozgovej porážke. Nevýhodou je to, že počas užívania nesmiete konzumovať zelenú zeleninu , ktorá má zelené listy a aj vitamín C znižuje účinky. Lekárka na hematologickej ambulancii vám bude predpisovať podľa krvných odberov momentálne dávky lieku , a objednávať si vás na kontroly každé 2 týždne až 1 mesiac. Okrem toho, každému lekárovi musíte oznámiť, že užívate warfarín, dostanete zvláštny preukaz. Pri plánovaných operačných výkonoch, napr. raz ročne som mal kolonoskopiu, som musel týždeň predtým a do 5 dní potom prejsť na injekcie, Fraxiparin, ktoré som si pichal sám doma. Po 2 rokoch mi Warfarin zmenili na Pradaxa. Je to v tobolkách, 1 denne. Nemám zakázanú listovú zeleninu a nemusím nikomu oznamovať tento liek, ani prechádzať na injekcie pri iných úkonoch. Netreba chodiť na kontroly na hematológiu. Ale robia sa kontroly hladiny keratinínu a urea. Každé 2 mesiace. To môže robiť aj sestrička u praktického obvodného lekára. Túto Pradaxu mám už 2 roky. Aj keď je drahšia ako Warfarín. Musí ju každý polrok predpísať neurologická lekárka, kam chodievam 2 krát do roka, ale na základe preskripcie recept vydá aj obvodná lekárka.

    Warfarín patrí na hematológiu, a chemoterapiu robia na onkológii prostredníctvom infúzii. Absovoval som ju 2 cyklusy, asi 9 mesiacov.
    Naposledy upravil pankratz : 10.07.14 at 20:22
    likero Ja momentálne beriem Warfarin , a naposledy doktorka povedala , že pravdepodobne budem brať nejaké tabletky /nejaká forma chemoterapie/ , to sa berie pri onkologickom ochorení.Nechcela povedať že čo sú to za tabletky.
    buchač CITUJEM :

    a chemoterapiu robia na onkológii prostredníctvom infúzii.

    ODPOVEDÁM :

    Prostredníctvom AJ infúzií .

    Cytostatiká sa podávajú podľa typu nádoru a lieku buď perorálne (ústami), intravenózne (do žily) podávaním do dutí (ako mechúr, či hrudná alebo brušná dutina) alebo primo do nádoru.

    Cytostatiká je možné podávať ambulantne alebo počas hospitalizácie v nemocnici. Podľa ordinácie lekára a druhu liekov sa podáva buď v denných, týždenných alebo mesačných intervaloch a to dlhodobo alebo v cykloch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.