Zavrieť

Porady

Oslovovanie partnerových rodičov

Ako oslovujete partnerových rodičov?Syn žije s partnerkou a ja riešim dilemu;chcela by som navrhnúť jeho partnerke,aby ma oslovovala krstným menom.Nie som svokra,deti nemajú a občas z nej vyletí,že "teta" a to tiež nie som.Máte nejaký tip?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre svojho zaťa som tiež "teta", volať ma "mamou" mu akosi neide. Oslovovanie krstným menom som mu zatial nenavrhla (k tomu by mi "pasovalo" tykanie a to zatial nechcem).
    buchač Zať mi ...že Giorgio...
    veronikasad dcéra oslovuje svokru "teta Anka" a vyká jej.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    matke - "svokre" môjho chlapa hovorím krstným menom...môj chlap mojim tiež krstným a tykáme....si
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Obávam sa reakcie...dcéra tvrdí,že mladá ma zo mňa "bobky"(nie je dôvod) a tiež ako jej povedať,že nechcem byť "teta".Nemá môj zmysel pre humor a ešte má s tým problém.Vyvalí kukadlá a červená sa,hehe...
    buchač Pegy - Mááárgit

    Opýtaj sa najbližšie , že ako sexuje Tvoj synátor...

    Kúúúa , to bude ohňa na ksichte ... maj po ruke radšej hasičák ...
    Peggynka Taký si zlomyseľný?Normálne by si sa opýtal?
    buchač ...a čo ja viem ...

    Aj ja mám svoju brzdu , že pokiaľ sa dá ísť .
    mondes Ja nemôžem z teba buchač, dobre som sa ne po toto....:-)
    dariusko Aj ja som bol slušný pred asi 8 mesiacmi, keď nám nevesta vravela, že je druhý raz tehotná (teraz má Paťka 5 týždňov) a že to bolo po vysadení antikoncepcie na PRVÝ raz /
    teda či to myslela :
    - prvé vysadenie antikoncepcie
    - prvý raz robili šuchy šuchy po vysadení AK

    PS
    A možno sa to už nikdy neopýtam
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To krstne meno je dobry napad .... aj ked pocitaj s tym, ze sa jej na to bude velmi tazko zvykat ....
    Peggynka A keď zareaguje ako Dáša_ ?
    Teraz som našla toto:
    http://doma.nova.cz/clanek/rodina/ja...neurazila.html
    ivka70 Ono aj toto sa posuva. Vela zavisi od veku a aj vychovy.
    Znami jednym rodicov vykaju a druhym, o 10 rokov mladsim tykaju a oslovuju ich menom.
    Nie je v tom problem, navrhmi to tak jedni druhi ...
    U nich sa este starym rodicom onikalo

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no, ja som nevesta tuším 15-ty rok a dodnes som nepoužila žiadne oslovenie A vykám, aj keď mi bolo tykanie ponúknuté.

    Keby išlo o partnerku syna, navrhla by som oslovovanie menom, ale predpokladám, že by to nakoniec neprijali Ale toto budem riešiť zrejme až o pár rokov...
    Peggynka Vnukla si mi myšlienku,či to vôbec riešiť...Ale príde mi to také divné,že "teta".
    korela Peggy, tetu nie. Krstným menom, znie to priateľskejšie aj pri vykaní, po čase môžeš navrhnúť i tykanie, ak sa lepšie spoznáte.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    a preco nie teta?


    Krátky slovník slovenského jazyka 4
    z r. 2003. Viac informácií.

    teta -y tiet ž.

    1. otcova al. matkina sestra

    2. hovor. dospelá žena (obyč. v oslovení deťmi)


    ale kludne mozes navrhnut oslovovanie krstnym menom, ci uz s tykanim alebo vykanim
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Veď to...v oslovení deťmi...,ale ona už nie.
    buchač Na dedine všetky ženy sú tety ....
    avalik furt to budu deti
    avalik buchy, aj v meste
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja svokrovcom vykam, neoslovujem nijako. Az sa neraz cudujem, ako sa mi to dlhe roky dari,vzdy to nejako "zaonacit" chi.

    Synova dlhorocna frajerka ma vola teta,mojmu muzovi tyka,osloveje menom, on jej to navrhol. Ja zatial nie...Ale v buducnosti mojej neveste urcite navrhnem tykanie.

    Poznam vela rodin, kde nevesty a zatovia svokrovcom tykaju, oslovuju menom.Pripada mi to ovela prirodzenejsie,ako oslovovanie mama, ci otec.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j mama, otec...aj mne je divné, lebo každý má svoju mamu a tatu....
    Peggynka Môj muž po narodení detí oslovoval mojich rodičov stará mama,starý otec...a zostalo to tak.Mňa začal volať maminka,tak som mu po desiatich rokoch navrhla tykanie,aby vedel ako sa volám,hehe...
    arizona To je najcastejsi pripad, ked si zatovia a nevesty nevedia zvyknut na oslovovanie mama a otec, ze pouzivaju babka a dedko. Vlastne sa tym nenapadne schovaju za deti...J ateda neviem, odkial prisla takato tradicia oslovovania,ale v zahranici som to zatial nevidela. Vacsinou svokrovcov oslovuju menom
    pavol54 tata je: za a, movitejší, b, lepšie vybavený. ideálna je kombinácia oboch predností
    korela Poznala som starú pani, už vdovu, vykali si si s manželom celý život. Asi preto ho prežili aj pokoji. Skôr uletí ty krava, ako vy krava. (Odkaz - to je príklad.)
    Dcéra mala problém s oslovovaním, my oslovujeme každého. Kto ma neoslovuje, po čase zistím a je to pravidlo, že ma buď nemá rád, ide o faloš, som mu ľahostajná, jednoducho ku mne neprechováva tie city ako ja. Nech ide o hocikoho. A urobím opatrenia. Neskôr sa nesklamem.
    Nemám rada, ak sa niekto suseduje, Veď aj sused, susedka majú svoje priezvisko. To je prejav úcty.
    Tak vravím dcére, skús jej hovoriť pani .......Tým nič nepokazíš, ak sa jeho matka nemá k vyjadreniu. Nedávno prebehla a ešte prebieha sťažená zdravotná situácia, tak veľmi rýcho sa dej posunul dopredu. Dcéra už vie, ako má oslovovať.
    Z mojej strany mu navrhnem vykanie a oslovovanie po mene. Málo sa vidíme, preto ten odklad.
    Moja mama si hneď s obomi nevestani potykala. Aj krstná mama, tam to dopadlo na jednotku až do smrti.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...šak PEGGY ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Počúvaj Giorgio,to mi prisúdila angličtinárka (Carmen Kulová,tsss) v 7.tr.ZDŠ,lebo nenašla ekvivalent môjho mena v angličtine.A nakoniec vysvitlo,že Peggy je Margita (!)
    lujza.j peggy ty si margitka ako moja babka?
    Peggynka Niéé,ale aj moja babka bola Margitka-zajtra majú meniny.A že Peggy je v UK Margitka.
    lujza.j viem ja idem za mojou margitkou zajtra do špitálu....
    korela Odjakživa som bola v tom, že Peggy je zdrobnenina z Margity, čiže po našom Gitka. Otvorila som najlepší slovník EN-CZ od Osičku aký poznám. Pegg(ott)y je Markétka (Margitka), čiže Peggy by mala byť predsa iba Gitka? Čítala som to už dávno aj inde, tak žijem v tom roky.
    Maggie = Margaret, Magdalen.
    Margar/et, Margar/etta = Markéta
    Marguerite ( = ox-eye daisy) kopretina, s veľkým M = Margaret
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.