Zavrieť

Porady

Darovanie krvi

Chcem sa spýtať za akých okolností budem registrovaný ako darca krvi? Až po úspešnom odbere, alebo aj v prípade že tam prídem a oni ma odmietnu z nejakého odstrániteľného dôvodu? ďakujem
3 komentárov     zbaliť
taiko o co presne Ti de? Aby si bol registrovany, alebo aby si daroval krv?
asterix174 Hlavne aby som bol registrovaný, ale nerobí mi problém darovať krv, nikto nikdy nevieme či ju nebudeme potrebovať.
taiko takze chces mat nejaky benefit z toho, ze si registrovany darca a o samotne darovanie a pomoc primarne nejde? Chapem to spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Po prvom darovaní krvi sa dostaneš do evidencie a dostaneš kartičku darca krvi, do ktorej ti zaznamenávajú odbery. Ale tuším až po 10 odberoch sa považuješ za darcu krvi - ja osobne mám zatiaľ len 7, takže nemám žiadne výhody ako darca krvi.

    Ide len o dobrý pocit, že som pomohla. .... moja mama dostávala dosť transfúzii, rozhodla som sa takto to "splácať"

    Dopĺňam:
    po 10 odberoch dostaneš bronzovú Janského plaketu
    Naposledy upravil kn-alka : 14.07.14 at 13:44

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ak ta odmietnu, tak predsa nebudes registrovany.
    kn-alka pre vsetkych Jarka - aku mas zdravotnu poistovnu? Dovera za odber da krabicku vitaminov alebo zeleza = jedina vyhoda.
    No a bratislavski zlatusikovia maju MHD v BA zdarma (resp. 5 eur za cipovu kartu). Ale iba od tohto roku.
    kn-alka Ja mám Union - tam jeden rok tiež bol vitamínový balíček, ale teraz už nič ..... myslela som skôr výnimku typu: u lekára berú darcov krvi mimo poradia - teda aspoň na dverách to majú vypísané, ale ešte som neskúšala - ja si radu vystojím
    willma zabudnite na výhody, v živote som nebola prednostne ošetrená, Voľakedy MHD v BA zdarma, teraz síce od t.r. tiež, ale mňa sa to už netýka , Bola aj daňová úľava vo výške 2000 sk. Včileky už len pre dobrý pocit chodím - síce momentálne ani to nie - mala som zlý výsledok, takže tri mesiace pauza a uvidí sa čo ďalej .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.