Zavrieť

Porady

Úhrada FA príjmovým pokladničným dokladom.

Dobrý deň, dnes mi doniesli FA ku ktorej je iba PPD o jej úhrade. (na tomto PPD chýba dátum úhrady), ale je tam rozpísaný základ dane, DPH, + suma celkom s textom iba "FA". Môžem toto akceptovať ako plnohodnotný doklad o úhrade? Alebo požadovať doklad z ERP (čo predpokladám dodávateľ nemá). ? Alebo je to na jeho triko, že nám dal iba PPD? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Aký bol obsah faktúry? Ak za tovar, tak MUSÍ byť doklad z ERP. Ak to bolo za služby, ktoré nie sú uvedené v prílohe zákona, tak nemusí byť doklad z ERP.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele Je to za tovar...aj podľa mňa by mali dať doklad z ERP...no oni nedali...tak neviem, či to akceptovať...a či budú za to karhať v prípade kontroly ich...alebo aj nás?
    kn-alka pri tovare MUSÍ byť doklad z ERP - najprv kontaktuj firmu, nech vydá doklad z ERP, ak nie, daj podnet na DÚ
    kuravesele dobre ďakujem, poviem vedeniu
    kuravesele volali sme do firmy dnes a tam mi povedali, že uviedli na FA aj službu (nejaký test), že keď tam uvedú aspoň 1 službu tak nemusia mať ERP...? Je to podľa Vás ok? Ja nie som o tom veľmi presvedčená...
    kn-alka Ak ten tovar použili k tej služby, tak je to v poriadku, ale ak ste dostali tovar a poskytli Vám službu zvlášť, tak to nie je v poriadku.
    Napr. ja mám výrobcov eurookien, ak predajú okná bez montáže, tak musí byť ERP, ak fakturujú okná a montáž tých okien, tak nemusí byť ERP.
    Ak by fakturovali okná+montáž okien + napr. nejaké laty alebo hrady na strechu - už musí byť ERP, lebo tie laty nikam nemontovali.
      zbaliť

    Úhrada FA príjmovým pokladničným dokladom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.