Zavrieť

Porady

faktúra z ČR s DPH platcovi DPH v SR

mám faktúru z ČR s DPH pre firmu, ktorá je platcom DPH. Tovar prišiel dobierkou, objednaný bol cez internet. Na faktúre jeuvedené, že odberateľ nie je platcom DPH - asi to pri objednávke neuviedol. Keďže ide o nízku sumu, /DPH je 2,33/ nechce odberateľ túto faktúru reklamovať. Ako ju zaúčtovať? Dám ju do samozdanenia a vyfaktúrovanú DPH zaúčtujem do VNZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    milkami No, už som popletená. Teraz mi vychádza, že ju mám dať do samozdanenia-je to materiál použitý na podnikanie, teda by som mala nárok aj na odpočet a úhradu českej DPH dám do VNZD
    Jarka 1 Môj názor: určite samozdaniť. Zákon hovorí o tom, že odberateľ má pridelené IČ DPH a nič o tom, že ho zabudol uviesť, tak potom nemusí samozdaniť. A na to, aby bol nárok na odpočet, musí mať aj odberateľ vo fa uvedené IČ DPH. Daňové kontroly neuznávali napr. nárok na odpočet DPH z faktúr za mobil, ak tam nebolo uvedené.
    milkami tak to uzavriem - dám do KV ako samozdanenie bez nároku na odpočet dane, českú DPH dám do VNZD - odberateľ bude stratový na DPH, ale v tomto prípade je to zanedbateľná suma. Ďakujem
    Jarka 1 Teraz prišla odpoveď na uplatnenie DPH z fa, ak odberateľ zabudol uviesť svoje IČ DPH a fa obsahuje aj DPH iného štátu. Potvrdilo sa mi, že môj názor je správny. Tu je:
    Dobrý deň,

    Vzhľadom k skutočnosti, že faktúry medzi platiteľmi DPH z ČŠ EÚ boli vystavené nesprávne, DPH z týchto faktúr je podľa § 21 ods. 2 písm. i) zákona o dani z príjmov nedaňovým výdavkom. Odporúčame vám požiadať dodávateľa o opravu predmetných faktúr.

    ---
    S pozdravom,
    Ľubica Sekerková
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Žiadne samozdanenie robiť nebudeš. Faktúru normálne zaúčtuješ, ale v cene bez DPH a DPH zaúčtuješ ako VNZD v členení DPH - PL. Ak do konca roka nepresiahneš limit tuším 50 eur DPH, tak tú DPH si môžeš preúčtovať do VOZD.
    milkami čiže ju len zaevidujem do záväzkov v celkovej sume, do výkazu DPH ju nedám a pri úhrade dám DPH do VNZD. Tak? Mám JÚ.
    mondes Uff, prečítaj si link od Jarky. Keďže už máme aj KV, tak asi budeš musieť samozdaniť a daň uhradiť. Predtým (pred kontr. výk.) to stačilo urobiť, ako som písala.

    faktúra z ČR s DPH platcovi DPH v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.