Zavrieť

Porady

Pohladavky a zavazky v JU a PU

Ahojte, mam taku otazocku: k 1.1.2014 sme prechadzali z JU na PU, chcem sa spytat, vsetky pohladavky co sme mali v JU k 31.12.2013 sa mi k 1.1.2014 dostanu do vynosov? tym, ze ide uz o PU? a to iste so zavazkami? ide o to, ze ked sa na to teraz pozeram, tak tym padom mi na konci roka vznikne nenormalna dan z prijmov...
nikto nemate skusenost?
aspon nejaky nazor...z praxe...
Naposledy upravil cinky16 : 24.07.14 at 20:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 dakujem pekne, takze pohladavky sa mi k 1.1.2014 dostanu do vynosov...mozeme si brat pozicku na zaplatenie dane z prijmov...to su mi zakony...ale co uz, my s tym nenarobime nic, ale z toho clanku mi este nie je jasne, ci na 648 uctujem aj s DPH alebo bez dph? logicke je bez dph...aky mate nazor?
    mondes No ja síce zatiaľ v PU neúčtujem, ale určite viem, že to bude bez DPH. Stále sa účtuje bez DPH na príslušný účet, + DPH na 343.
    cinky16 ono ide o to, ze majitelovi sa neda vysvetlit, ze to co bolo 31.12.2013 v pohladavkach sa 1.1.2014 dostane do vynosov, neveri, ze neexistuje nejaka vynimka, uz teraz vieme, ze dan z prijmov nam vychadza okolo 15000 eur, co je likvidne pre nas...
    mondes Úúúúff, dobrá pálka. A bola povinnosť prejsť JU na PU? Kvôli čomu ste prechádzali?
    cinky16 zakon to ukladal...nebola ina moznost, museli sme sa zapisat ako FO do OR a tym padom viest PU
      zbaliť

    Pohladavky a zavazky v JU a PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.