Zavrieť

Porady

menovky na dverách do bytu.

Kto mi poradí,či je niektorým zákonom stanovené ,aby vlastník bytu a hlavne NÁJOMCA BYTU dal na dvere bytu svoje priezvisko?V našom dome bývajú nájomcovia,o ktorých vôbec nevieme ako sa volajú,sú to cudzokrajní študenti,ktorí tu robia akurát bordel a majiteľ len ryžuje.Keby BRIXI dal do novely,že predseda alebo správca SVB je povinný 2-krát do roka nahlásiť koľko bytov je prenajatých a koľko psov a kto ich vlastní,bolo by to prospešnejšie.PORAĎTE aj s názormi.Georg.
Naposledy upravil georg espana : 26.07.14 at 13:17
nunenko ...a načo by si chel vedieť, že v byte býva nájomník Peter Novák, Nuchuchele Macharuta Bahini? Myslíš, že niečo vygoogluješ?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Ak cheš jednoduchú a jasnú odpoveď - tak nie je to povinnosťou vlastníka označit na dverách svoje meno a už vôbec nie mená osôb, ktoré tam bývajú - majú byt v prenájme.. Nie je to v žiadnom zákone.

Hlasovalo 3 pouzivatelov

Užitočné (3)
PASKOV, Kvaka, Ing. Ľubomír Janoška
3
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Chobot Trochu som po tom pátral a zistil som, že existuje ale povinnosť podľa zákona o poštových službách označiť si schránku. Zákon č. 324/2011 § 33 ods. 3:

(3) Adresát, ktorý preberá poštové zásielky a poukázané platby v mieste svojho pobytu, sídla alebo v mieste podnikania, je povinný vykonať technické a organizačné opatrenia umožňujúce dodávať mu poštové zásielky a poukázané platby, najmä je povinný
a) ......
c) používať funkčnú domovú listovú schránku na dodanie listových zásielok a označiť domovú listovú schránku a vchod do bytu údajmi potrebnými na vykonanie dodania a
d) ...

Je tam síce aj o vchode do bytu, ale nepíše sa priamo o mene, iba o údajoch potrebných k doručeniu. Takže ak na schránkach bude meno a číslo bytu, poštár si adresáta nájde.

Za nesplnenie tejto povinnosti ale nie je žiadna sankcia - jedine riziko, že zásielku pošta nedokáže doručiť.
jslancik ... ale iba "Adresát, ktorý preberá poštové zásielky a poukázané platby v mieste svojho pobytu". Mne nájomníci povedali, že im pošta chodiť nebude. Keď nemajú záujem dostávať poštu, nemajú povinnosť. A s označením zvončeka to už fakt nesúvisí.
buchač Toto je predsa jasné.

Tak, ako vravíš, kto nebude mať označenú schránku, jeho problém.

Ja osobne nemám na dverách menovku. No zvonček pri dverách má menovku a aj to tlačidlo na domácom vrátnikovi.

Ale na dvere si proste nedám, nemá význam a ani opodstatnenie.
Chobot Dôležité je, aby ťa našiel poštár. Lebo niekto si neoznačí dvere a potom mu pošta nevie doručiť súdne obsielky....
http://www.sme.sk/c/6751459/fico-uz-...i-policia.html
  zbaliť

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet Peggynka
Označenie bytu menovkou by som ja osobne považovala za vlastný záujem bývajúceho;kvôli záchranárom,hasičom,policajtom...sú v živote situácie,kedy môžu pomôcť a neviem si predstaviť ako vysvetľujem z posledných síl,že piate poschodie,od výťahu doľava,na konci chodby vpravo, predposledné dvere na ľavej strane,nuž...
Pridám ešte jeden aspekt;kolegyňa dostala byt na prvom poschodí a sťažovala sa,že jej neustále niekto vyzváňa na dvere a ona sa bojí (samozrejme neotvára).Žila tam sama.Tak som jej poradila,aby vymenila menovku-dala si tam mužský tvar priezviska.A bol pokoj...
V každom prípade by toto mali riešiť IZS:
http://www.minv.sk/?a-z-index&sprava...chranny-system
Naposledy upravil Peggynka : 25.07.14 at 19:22 Dôvod: doplnenie
Kvaka Dnes si záchranka pomýlila číslo poschodia s číslom domu, došla neskoro a zomrel človek.
Peggynka Nebola by som si tak istá,že zomrel kvôli neskorému príchodu záchranky:
„Nič mu nebolo, len posledné dni sa sťažoval, že cíti nejaké pálenie na hrudi. Pripisoval to fajčeniu, hovoril, že bude musieť prestať. V posledných dňoch mal aj viacero koncertov, tak ho to mohlo v týchto horúčavách vyčerpať,“
http://vas.cas.sk/clanok/10135/zomre...hudobnika.html
K tomu dodám,len toľko: ona mala čas pri resuscitácii chodiť kontrolovať vchod?

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Nie, nie je na to zákon,

Nájomcu nemáš šancu poriešiť, na to je majiteľ bytu, s ním sa je potrebné baviť.
Ak chceš zistiť majiteľa bytu, na to je Kataster nehnuteľností, zistíš z pohodlia svojho bytu.

Ak je ten bordel veľký, vždy sa dá policajtov zavolať.
Na majiteľa bytu pošleš predsa daňovákov.

Správca má dostatok iných starostí, ako dávať na verejnosť ...kto, kde, kedy, ako, ským...


P.S.:
Si predstav, že ani ja nemám menovku....
Názor radšej nechci vedieť.

Poznámka :

...ozaj, kto je ten BRIXI ???

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (4)
Ing. Ľubomír Janoška, Janiela, Kvaka, PASKOV
Nevhodné (1)
Komentár, nie odpoveď (1)
2
14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Tweety poslanec za Smer
Peggynka Ten Brixi o tom rozhoduje?
Tweety no o zákonoch rozhodujú posranci, možno je jej ten Brixi sympatcký, možno sa tým viac zaoberá preto ho spomínai
sito ...ozaj, kto je ten BRIXI ???

kiks
Tweety veď som napísala, že poslanec
Zitulda Nie, Pegynka o tom Brixi nerozhoduje, ale je veľmi ambiciózny...a iba toľko, je to celkom pohľadný mládenec
Peggynka Viem,Zitulda,nedalo mi...keďže Džordži píše,že Brixi...a viem, že v noci dávajú IQ záznamy z NRSR,budem sledovať,hehe...
Teraz som kukla (že pohľadný...)si robíš toto-ono?
sito Tweety, ale koho? Koho zastupuje, či po kom stúpa?
Peggynka Podľa týchto otázok-sabotážnik (blcha v kožuchu):
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?...i&CisObdobia=6
Zitulda Peggynka, čo sa týka vizáže, kukni na FB nie je škaredý, ale... je to mladík, čo sa chce dostať vysoko a jemu je jedno ako ...a taký truhlík...ma naserinkal, lebo už dáva aj pripomienky ku zákonu 182/1996 o vlastníctve bytov a od fachu je so vzdelaním veľmi-velmi ďaleko
Peggynka Nie som na FB
lujza.j baby otík brixi...je secko, ale isto nie pohladný mladík
Peggynka Mne sa toten výpravca páči,hehe...
http://www.topky.sk/cl/13/139750/Moj...-preda-vsetko-
sito Aj bez menovky?
  zbaliť

sito je offline (nepripojený) sito

sito
Vydrž do 1.10. malo by sa to vraj zmeniť, aspoň v zákone.

Vlastník bytu je povinný oznámiť bez zbytočného odkladu správcovi alebo spoločenstvu zmeny v počte osôb, ktoré užívajú byt súvisle minimálne počas dvoch mesiacov. Ak vlastník byt neužíva, je povinný oznámiť správcovi alebo spoločenstvu svoju adresu a každú jej zmenu.

Inak v dome platí zákon a aj domový poriadok, ak je schválený spoluvlastníkmi domu.

Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný na svoje náklady byt a nebytový priestor v dome udržiavať v stave spôsobilom na riadne užívanie, najmä včas zabezpečovať údržbu a opravy. Je povinný konať tak, aby pri užívaní, udržiavaní, zmenách, pri prenajatí bytu alebo nebytového priestoru v dome, prípadne jeho časti a pri inom nakladaní s bytom a nebytovým priestorom v dome nerušil a neohrozoval ostatných vo výkone ich vlastníckych, spoluvlastníckych a spoluužívacích práv.

Možno jslančik napíše, že sito?

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Zitulda
geogi espaňa, to čo píšeš ...že "nechcem mať rozbité okná,doškriabané auto,prepichnuté pneu a ostatné"nehody"....to všetko sa Ti môže stať aj tak, a nemusia ti to urobiť práve majitelia psov. .
A nevieš??? že veľmi veľa vecí, čo by mali byť stanovené zákonom tu u nás nie je? Že každý si robí čo chce?
A nevieš???, že ak by sa to ošetrilo na vedení SVB...to ešte nie je zákonom kryté???
Požaduj, aby sa Tvoje návrhy dali do zápisnice a zároveň píš aj zákonodárcom o doplnenie zákona, ale ten o chove, psov a nahlasovní...neviem čílo zákony, musíš ho vyhladať.
A nevieš???, že ani vtedy sa ti to nemusí splniť?
Pokaľ každý bude reptať čo by malo byť a nie je a sám neurobí kroky ku zmene (aspoň pokúsiť sa!) nič sa nezmení a nedosiahne.!
A čo sa týka menoviek na dverách či pri schánkach, alebo domových zvončekoch pre podnájomníka...to si musí riešiť vlasník bytu pri prenájme a doručovatelia zásielok, či polícia a iní... sú naozaj chudáci. Mnohí vlastníci niekedy ani nevedia, kto v ich byte býva,
Naposledy upravil Zitulda : 25.07.14 at 18:29
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
georg espana Ahoj ZITULDO,nejdem sa ďalej rozpisovať,ale keď mi jeden primitív napíše,že sa asi bez zákona neviem vysrať,tak tu na PORADE končím,na takýto spôsob diskuzie naozaj nie som navyknutý.Škoda že to nenapísal sem na verejnú stránku ,ozaj by som ràd čítal reakcie ostatných poraďákov.Možná by s ním súhlasili"srat na zákony",ale potom sa naozaj nedivím že màme plné kriminàly,na cestách už Kaliňàk nevie ako riešit ožranov,cigáni ťa zabijú pre cigaretu atď.,a on mi napíše že som blb ked vyžadujem dodržiavanie zákonov,nič iné nechcem! No ja už nebudem tieto názory čítať,požiadam ADMINA o zrušenie mojej otàzky avymazanie z evidu.Maj sa tu pekne.Zdraví Georg(Juraj ).
misoft Otázky sa tu NEMAŽÚ! Problémy a odpovede sa môžu zísť inému v inom prípade!
Zitulda Gerg - Juraj, tak ako Ti misoft napísal, otázky sa nemažú a to je pravda. Téma je dobrá a ak Ti aj niekto napísal to o zákonoch podľa mňa to nebol a nie je určite blb, iba naserinkaný poraďák čo má dosť zo všetkých hlúpych rozhodnutí zákonodárcov a tiež vie, že nič sa nezmôže, pokiaľ taký rýchlokvasnúci poslanci budú pripomienkovať zákony o ktorých ani páru nemajú ale majú plnú hubu prázdnych rečí. Ale neodpovedal si mi na dotaz v profile.
misoft Zituš - pravda - tí rýchlokvasení posr(l)anci často ani nevedia, wo co go v parlamente - ale hlavne, že noťbúky zapnuté a lietajú po všelijakých stránkach, telefóny v plnej permanencii, prípadne "maličké" korzo po chodbách smer parlamentný bufet, prípadne zašiváreň - kancel....
  zbaliť

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

fortunka
KU PSOM: psa je nutne hlasit na urade a platit za "to" dan... takze je tam povinnost a ked to niekto nema, treba to nahlasit na mestskom urade alebo mestskym policajtom. Nahlaseny pes dostane znamku a tu musi mat na obojku. A samozrejme v bytovke musia byt dovoleni, pretoze v bytovom poriadku alebo najomnej zmluve sa to da zatrhnut...
KU NAJOMCOM a VLASTNIKOM: Nie su povinni oznacovat byty ani schranky (schranky iba kvoli postarom, cize ak nechcu postu netreba) ale z podla mna je to normalne, my sme tiez nemali niekolko rokov menovku, ale presne ako bolo pisane.. stale vysvetlovat kam, kde... alebo kto sme sa mi nechcelo )) Je to aj pre donaskovu sluzbu pomoc :P Ak je problem s bordelom, treba ist za domovnikom nech to riesi, urcite ma kontakt na majitela... alebo ak nebodaj rusia nocny klud volajte aj policiu. Menovky by nic nepomohli ) A ak robia neporiadok a neupratuje nebodaj spolocne pristory (lebo este funguju "sluzby" kde sa ludia striedaju), tak si treba zadovazit upratovaciu firmu.. u nas to vyjde na byt 3EUR mesacne a mame svaty pokoj ) A nemame najomcov, ale vacsinou tu byvaju majitelia -bud starsi a nevladzu, alebo mladi a tym sa nechce
buchač fortunka

To si kde nabrala takéto novoty ???

KU PSOM :
Chcel by som vidieť toho frajera, ktorý by mi zakázal ( chcel zakázať ) psa v paneláku !!!

KU NÁJOMCOM a VLASTNÍKOM :
Domovník má riešiť bordel ???
Zástupca vlastníkov MOŽE mať kontakty na majiteľa - no NEMUSÍ mať.

...ozaj , ujasni si pojmy .
Domovník v dnešnej dobe prakticky neexistuje !!!
Zitulda Fotrunka
hovoríš že máte upratovaciu službu a pokoj asi ste blok s malým počtom bytov, tak sa dá..
buchač ti napísal správne, ibaže mnohí z Vás si zamieňate a oslovujete zástupcov vlastníkov DOMOVNÍKOM
Ako by som bola rada domovnníčkou ako kedysi a mala domovnícky byt, za ktorý by som platila iba pár grošíkov. a nie starať sa za všetko v bloku za pár €

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
Ja na dverach nemam nase priezvisko, ani ho tam davat nebudem. Na zvonceku je. A co sa tyka psa - v zakone je definovany ako vec, takze neviem, ci kazdu vec, ktoru ma v byte vlastnik je nutne niekde hlasit.
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Zitulda Verím a dúfam alaya, že súhlasíš so mnou, že meno osôb kto v dome býva ( nielen vlastníkov, ale všetkých či už sú v podnájme, alebo tam dostávajú poštu!) malo by byť uvedené niekde, alebo by o tom mal vedieť zástupca vlastníkov v byte, či predseda SVB. Ani si nevieš predstaviť, koľkokrát niekto niekoho hľadá a je to veľmi často polícia že hľadaný má trvalý či prechodný pobyt nahlásený a nevedia ho nájsť.A už hladali aj človeka, čo spáchal trestný čin...toť mám z vlastnej skúsenosti, Takže som o čom je zadávacia téma.
No a psa...aj ja mám a je nahlásený a riadne platím za neho daň a nedovolím psíkovi čurať či kadiť v bloku...a vonku pekne po ňom zbieram hovienka
No nie každý si plní to čo by mal, dovolia psíkom všetko a nezbierajú po ňom hovienka. mnohí psa neprihlásia práve tak, ako mnohí čo kúpia byt na zárobky a byt prenajímajú nenahlásia svojich podnájomníkov, le bo nechcú odvádzať daň z prenájmu!
Ak si niekto myslí, že nevravím pravdu, napíšte mi do profilu a nazvite ma tiež blbcom lebo aj ja som za, že zákony treba dodržiavať. A čo nie je zákonom dané malo by bať ošetrené aspoň v domovom poriadku...ale takom, čo nie iba správcovi dáva práva, ale aj vlastníkom v bytovom dome určuje ako, čo komu a kedy nahlásiť aby spolužitie, bezpečnosť, hygiena, čistota, istota a spokojnosť každého bola v bloku zabezpečená.

Nooo a prosím nezabite ma
alaya1 Suhlasim s tebou vo vsetkom. Ja som napisala, ze dvere oznecene menom nemam, ale mam zvoncek na poschodi, pri brane tiez, aj postovu schranku. O psickaroch nemam dobru mienku, zial, sme zaskatulkovani vsetci. Co sa podnajomnikov tyka, nemame v dome nikoho, my sa tu vsetci pozname, zijeme tu ti isti ludia par desatroci spolu.My uz ako potomkovia.
buchač Zituš

Takže o čom je téma ?????

Nuž ja by som celkom smelo aj povedal :
- žeby o ničom
- žeby o to druhom
- žeby mlátenie prázdnej slamy
- žeby plakanie na nesprávnom hrobe

...žeby ???
sito Nie hrobe! Dverách!
  zbaliť

menovky na dverách do bytu.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.