Zavrieť

Porady

dovoz tovaru z EU do svajciarska a nasledny vyvoz do EU

Dobry den, potreboval by som radu na pomerne komplikovany problem. Pracujem pre firmu vo svajciarsku, ktora je platcom dani vo svajciarsku. Tato firma ziskala pomerne velku zakazku v rakusku, cize rakusko je koncovy uzivatel - spotrebitel v zmysle problemu, ktory potrebujeme riesit. Zakazka pozostava z nakupu hardware, cize produktov v nemecku, kde boli uz preclene a naslednym predajom do rakuska. Kedze nam nemecka firma odmietla predat produkty bez nemeckej DPH – zdovodnila to tym, ze svajciasrko nie je v EU, bola jedina moznost zaslat produkty do sidla firmy vo svajciasrku. Ciel je taky, ze tieto produkty nasledne predame koncovemu zakaznikovi do rakuska.
Moja otazka: Z nemecka pridu produkty do svajciarska a budeme platit clo + svajciarsku dan. Vyrobky obratom nalozime do auta a zavezieme do rakuska. Podla mna, by mala byt dan vratena a tiez aj clo, nakolko vyrobky vlastne neboli pouzite vo svajciasrku, ale boli vyvezene do krajiny, ktora je sucastou EU a samotne vyrobky boli v EU uz preclene pred ich importom do svajciarska.
Vysvetlujem si to spravne? Nie som uctovnik, no nechcem dostat firmu do problemov, nakolko uctovnici vo svajciarsku su na velmi nizkej odbornej urovni a za cely obchod nesiem zodpovednost

Dakujem
Naposledy upravil Tuty : 24.07.14 at 18:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    dovoz tovaru z EU do svajciarska a nasledny vyvoz do EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.