Zavrieť

Porady

Prefakturacia PHM

Caute Poradaci!

Mam otazku: Nakupujeme PHM v Madarsku na fakturu (ide o tzv. karty).
Pride nam faktura vystavena s Madarskou DPH. My si DPH neodpocitame ale celu fakturu dame do nakladov na 501. Lenze PHM dalej fakturujeme inej firme. Mame vystavit fakturu s DPH alebo bez DPH? Teda ak nam prisla faktura za PHM v Madarsku 10 000. Dali sme si ju celu do nakladov. Teraz to prefakrurujem a vystavim fakturu na 11 900 (teda na to DPH)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Dakujem Tweety.

    Este detail. Ak nam pride faktura z Madarskou DPH spolu za 10 000 (8 333 zaklad + 1667 DPH(20%)). Ja zauctujem na 501 10 000Sk. Mozem vystavit pri refakturacii fakturu vo vyske 8333 + 19% DPH, teda 9916,30 Sk spolu, alebo musim vystavit fakturu na 10 000 + DPH teda 11 190Sk.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    Dakujem Tweety.

    Este detail. Ak nam pride faktura z Madarskou DPH spolu za 10 000 (8 333 zaklad + 1667 DPH(20%)). Ja zauctujem na 501 10 000Sk. Mozem vystavit pri refakturacii fakturu vo vyske 8333 + 19% DPH, teda 9916,30 Sk spolu, alebo musim vystavit fakturu na 10 000 + DPH teda 11 190Sk.
    A prečo maďari fakturujú s ich dph? Veď ak ste platcom dph, objednávka je na naše IČO dph, tak fakturácie prebiehajú bez dph, uplatňuje sa samozdanenie.Ak máš fa s ich dph- pri predaji fakturuješ v tomto prípade cenu dohodnutú bez dph a na to uplatníš 19%.
    Naposledy upravil Tweety : 18.04.06 at 10:49

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Neviem preco, ale vzdy nam fakturovali s DPH. Co s tym teraz? Pre nas je najlepsie vyfakturovat 8333Sk+nasa DPH.Ale je to OK ak do dani z prijmov (na 501) sme si dali 10000Sk? A vyfakturujem vlastne menej.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    Neviem preco, ale vzdy nam fakturovali s DPH. Co s tym teraz? Pre nas je najlepsie vyfakturovat 8333Sk+nasa DPH.Ale je to OK ak do dani z prijmov (na 501) sme si dali 10000Sk? A vyfakturujem vlastne menej.
    Možno je to tým, že ste im neoznámili, že ste platcom dph(neuviedli IČP DPH). Ja by som v tomto prípade brala ako základ dane 10000.-.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Tweety
    A prečo maďari fakturujú s ich dph? Veď ak ste platcom dph, objednávka je na naše IČO dph, tak fakturácie prebiehajú bez dph, uplatňuje sa samozdanenie.Ak máš fa s ich dph- pri predaji fakturuješ v tomto prípade cenu dohodnutú bez dph a na to uplatníš 19%.
    No ale to asi natankujú do auta a nedovezú na Slovensko ako iný tovar.
    K tej druhej časti otázky, asi by sa mali správať akoby tovar sami predali ak to refakturujú(komis. zmluva). Základ dane asi závisí od dohody (=kto bude znášať tú maďarsku daň).

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Nedovezieme to na Slovensku. Len jednoducho ina firma tankuje v Madarsku na nase karty. Faktura pride na nas a my to prefakturujeme tej firme.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Kirk
    Nedovezieme to na Slovensku. Len jednoducho ina firma tankuje v Madarsku na nase karty. Faktura pride na nas a my to prefakturujeme tej firme.
    áno, pri tankovaní v EU na vrátenie cudzej DPH treba využiť sprostredkovateľskú firmu, takto sa vám to predražuje....

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    aj keď sa použije sprostredkovateľska firma, do nákladov idú nakúpené PHM aj so zahraničnou dph. sprostredkovateľska firma zabezpečí vrátenie dane až následne, niekedy to trva aj rok a dlhšie. Vrátená dph už neovplyvňuje náklady roku, kedy sa PHM nakupili, ale výnosy roku v ktorom sprostredkovateľska firma vrátila DPH. Ak sa kupeje veľa PHM určite sa to oplatí.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Dobry den

    Chcela by som sa teraz vratit k tejto teme.

    Slovensky platitel DPH nakupujem PHM v Polsku a nasledne ich treba prefakturovat polskemu platitelovi DPH.
    SLovensky nakupuje s DPH a bude si ziadat vratenie DPH (nakupuje na blocky).
    Faktura do PL ma byt vystavena prosim s DPH alebo bez DPH?

    dakujem krasne za odpoved a za pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.