Zavrieť

Porady

prosím o radu - finančný controler alebo auditor??

Dobrý deň,

potrebujem radu ohľadom smerovania mojej budúcej kariery. Som čerstva absolventka Ekonomickej univerzity a cez výberové konania som dostala ponuku práce ako asistent audítora alebo finančný controller. Neviem sa rozhodnúť. Máte niekto skúsenosti s danými prácami aké sú plusy, mínusy? Čo práce obnášajú.. Budem vďačná za akúkoľvek radu. Ďakujem
Naposledy upravil alena1221 : 27.07.14 at 15:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Asistent audítora je zákonom presne určená pozícia (zákon 540/2007 v znení neskorších predpisov) podmienená kvalifikáciou, od ktorej sa odvíha možnosť zvýšenia kvalifikácie na audítora, čo je opäť presne vymedzený zákonný pojem. Keď budete asistent audítora alebo audítor, každý bude presne vedieť, akú máte kvalifikáciu a bude ju uznávať.
    Oproti tomu "finančný controller" je slovné spojenie, ktoré znamená všetko a nič; už podľa toho, že firma stavia sovje riadenie na neurčitých pojmoch a pozíciách sa dá usúdiť, ako sa páni managerovia vyznajú v riadení (mimochodom, anglické sloveso "to control" znamená "ovládať" alebo "riadiť", nie kontrolovať a nie vypisovať hlásenia).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janiela myslím, že controller má lepší plat, väčší rozľad, viac zodpovednosti a pod.
    Ing. Ľubomír Janoška Problém je v tom, že v každej firme sa tým označuje niečo iné
    Tieto výrazy sa často používajú vo firmách, v ktorých nevedia a/alebo nechcú vystihnúť práva a zodpovednosti konkrétnych funkcií, tak radšej bezhlavo preberajú cudzie výrazy, ktorým ani nerozumejú a čudujú sa, že niekomu niečo nie je jasné - jedna z obľúbených foriem manipulácie (plus popretie jednoty práva rozhodovať a zodpovednosti za následky rozhodnutia). Netvrdím, že vždy, ale vo veľkej väčšine.
    alena1221 Tak vo firme kde mi bola ponúknúta práca tak to opísali ako pravá ruka finančnej riaditeľky, zostavovanie rôzných analýz podľa potrieb vedenia, reporting do zahraničia, výpočty rentability produktov... pričom do ppol roka by som mala prevziať vačšinu agendy fin. riaditeľky. Nevie, či toho neočakávajú až príliž a či tobude zvládnuteľné.
    Janiela súhlasím s koment o 9.05, trochu mimo témy - radšej používajme slovenské výrazy
      zbaliť

    prosím o radu - finančný controler alebo auditor??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.