Zavrieť

Porady

Mám nárok na nemocensku davku- matersku ak budem čerpať neplatene volno?

Dobry den,

rada by som sa informovala ohladne nemocenskej davky - materska.
Momentalne som ukoncila vysoku skolu (2. Stupen – externe studium) a popri skole som pracovala na plny uvazok posledne 2 roky.
Kedze som si nezvysovala kvalifikaciu v ramci zamestnania, musela som na studium na skusky cerpat dovolenku.
Tento rok, ked som sa pripravovala na statnice a skusky, som vycerpala 12 dni dovolenky a ostalo mi uz len 8 dni, pricom z toho musim niekolko dni minut na zaver roka (celofiremna dovolenka).
Pocas augusta planujem cerpat 5 dni neplatene volno (moj zamestnavatel s tym nema ziadny problem, mozem si oddychnut), pricom s priatelom sa snazime o dieta.
Moja otazka je taka, ze ked si vezmem 5 dni neplateneho volna a otehotniem napr. uz aj teraz, ci budem mat narok na matersku? Co musim urobit, aby mi materska bola priznana?
Dakujem za skoru odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    5 dní neplateného voľna určite nespôsobí zánik nároku na prípadnú dávku .. viď zák o SP
    niekedy môže dokonca aj pomôcť (kuk § 54)
    mimi_mi Katy a R dakujem za odpoved

    Mám nárok na nemocensku davku- matersku ak budem čerpať neplatene volno?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.