Zavrieť

Porady

znalec a JU

ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu pri vedení JU znalca.
Nema pridelene ICO.
Obstaral si auto na uver kedze nema ICO tak je to na meno ale auto je zaradene v obchodnom majetku. Moze si uplatnovat odpisy, PHM, splatky uveru? Bude uver ako ostatny vydavok?
ďakujem
8 komentárov     zbaliť
Mila123 nech si štatistický úrad požiada o IČO, u nás sa robia doklady dvom znalcom a obaja majú IČO .....
prepáč, ale samostatný účtovník takéto informácie už by mal vedieť.....
sona123 ďakujem pekne za radu. Vie ale fungovať aj bez ICO nie?
viem že by som to mala vedieť ale s učtovaním znalca som sa stretla prvýkrát a žial neviem, nemám skúsenosť
Mila123 či je znalec, alebo kope základy krompáčom účtovanie je rovnaké.....
má aspoň DIČ?
sona123 nie nema, funguje podľa osobitného predpisu v zmysle zakona o znalcoch a tlmocnikoch. Na DU ho maju zavevidovaneho, pridelili mu cislo uctu na platba ale DIC nie. Doteraz mal stale iba pausalne vydavky a od 1.1.14 prechadza na preukazatelne.
Mila123 nemá DIČ? sa mi nezdá.....over si, či sa priznal k príjmom podľa § 6 ZDP....
sona123 zdanoval podal §6ods.2c mal to v DP v r.8, skusim ho este prezvonit nech si to este raz prezisti na DU
Mila123 platil daň z príjmov až po udelení UOD? kedy mu dal DU UOD? až po podaní DP?
sona123 nie este predtym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK má MV v majetku a používa ho pri svojej činnosti, môže si uplatňovať odpisy aj všetky výdavky, napr. daň z MV, opravy, spojené s jeho činnosťou. Úver nie je VOZD. Poskytnutý úver je PNZD, splátky sú VNZD.
    sona123 ďakujem pekne za radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.