Zavrieť

Porady

Nepeňažný vklad aký znalec???

Dobrý deň poraďáci. Mám s.r.o.-čku kde je potrebné urobiť nepeňažný vklad, sú to v podstate zásoby materiálu. Vŕtačka, brúska , nejaká oceľ. Aký znalec mi to pre tieto účely môže ohodnotiť? Lebo pokiaľ som dobre študovala obchodný zákonník, je nutné znalecké ohodnotenie. Ďakujem za všetky námety.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak už sro, existuje, a nemá to byť vklad do základného imania, nemusí byť znalecký posudok. Stačí odborný, kvalifikovaný odhad. Účovanie 112/648.
    Ale ak sa jedná o splatenie ZI, treba si nájsť znalca.

    Diamant je offline (nepripojený) Diamant

    Adka Diamant
    Ďakujem , ide o vlastne "darovanie" jedného zo spoločníkov, on rušil živnosť a dáva to na použitie do sro. A fakturovať touž nemôže, lebo živnosť už dávno zrušil.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ak nejde o vklad do ZI, môže to ísť 112/413-vklad nezapisovaný do ZI odborným odhadom, prípadne 112/479, dlhodobý záväzok. Kedže mu to nepreplatíte, nemá to ako vysporiadať daňovo......

    Diamant je offline (nepripojený) Diamant

    Adka Diamant
    No presne on nechce nejaké peniaze. LEn z toho dlhodobého záväzku to nemám ako dať preč. Potom. Možno lepšie na 413, ja by som to najradšej dala na 648 a potom zo 112 na 501, lenže som si nie istá v dph. Nebude to náhodou podliehať?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, ved už nejde o platiteľa DPH, ale o občana, keďže on živnosť ukončil.
    tak nech je to 112/648 (tam o DPH určite nehovoríme)
    501 / 112 - tam ide o spotrebu zo skladu, takže DPH tiež neprichádza do úvahy.

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Prosím Vás ako ste toho doriešili? Má sa to účtovať na 112/648 alebo na 112/431 - to je myslím dosť podstatný rozdiel 1.-vkladom materiálu sa zároveň zvýšia výnosy, 2.-zvýši sa majetok.

    Nepeňažný vklad aký znalec???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.