Zavrieť

Porady

Uvádzať v tlačive DPH?

Ahojte vospolok, ako je to ak firma slovenská platca DPH fakturuje do zahraničia príspevok za reklamu 500 EUR platcovi DPH. Viem, že bez DPH, len nie som si istá či sa táto suma uvádza aj v tlačive DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    Služby dodávané z tuzemska do EÚ sa do tlačiva daňového priznania k DPH neuvádzajú. Faktúra musí byť vystavá bez DPH viď §15 ods. 7,8 a) Zákona o DPH - miestom dodania je krajina v ktorej má odberateľ služby sídlo.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ... a dodám, na faktúre tento odkaz na § 15, ods. 7,8 musí byť uvedený.

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    Lida
    ... a dodám, na faktúre tento odkaz na § 15, ods. 7,8 musí byť uvedený.
    Ďakujem za doplnenie

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosím Vás ako by ste tento príspevok zaúčtovali v PU - príspevok na reklamu faktúrovaný dodávateľovi.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mikolajova
    Prosím Vás ako by ste tento príspevok zaúčtovali v PU - príspevok na reklamu faktúrovaný dodávateľovi.
    Zaúčtovala by som 311AE/648AE.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ak mám zaúčtované náklady na 518 nebolo by vhodnejšie znižiť 518?
    500 EUR 321/518?

    maria75 je offline (nepripojený) maria75

    maria75
    ja by som mala este otazku: na fakture sa teda uvedie pojem cena sluzby 500 EUR a to je vsetko....alebo ZD 500 EUR DPH 0% cena spolu 500 EUR ????

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Nie 0%, ale mimo DPH. Miesto dodania je krajina odberateľa. O% sa dáva pri oslobodených plneniach.

    maria75 je offline (nepripojený) maria75

    maria75
    ok dik, padol mi kamen zo srdca lebo minule som uvadzala na FA iba cenu sluzby ale teraz som mala cervika v hlave ci tam nahodou nemalo byt aj uvedene 0% pre pokoj DU....

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ahojte moji drahí, mám už toho dosť, dnes mi došli dobropisy od dodávateľa od ktorého vozíme tovar z EU v znení: príspevok na reklamu 1500 EUR a druhý paušálny príspevok výstava 1000 EUR. Neviete kam to dať v PU?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mikolajova
    Ahojte moji drahí, mám už toho dosť, dnes mi došli dobropisy od dodávateľa od ktorého vozíme tovar z EU v znení: príspevok na reklamu 1500 EUR a druhý paušálny príspevok výstava 1000 EUR. Neviete kam to dať v PU?
    Presne tam, kam si zaúčtovala pôvodnú dodávateľskú fa. Reklamy a výstavy účtujeme na služby 518, dobropis tiež, iba znamienkom mínusovým.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ale nevadí, že je to od dodávateľa, ktorý mi predáva tovar , a služby, ktoré mám na 518 sú od iných dodávateľov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mikolajova
    Ale nevadí, že je to od dodávateľa, ktorý mi predáva tovar , a služby, ktoré mám na 518 sú od iných dodávateľov.
    Podstatné je to,čo máš uvedené na dobropise, ak tam je reklama, zaúčtuješ ako poníženie nákladu na reklamu, mínusom 518AE. Priznám sa dobrovoľne, nestretla som sa ešte s tým, aby niekto dobropisoval to, čo nefakturoval.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.