Zavrieť

Porady

Uplatnenie stravného v zahraničí za viac, ako 183 dní v roku - Vyjadrenie finančnej správy

Ahojte, prednedávnom som riešila pracovnú cestu v Rusku a náklady s tým súvisiace. Zavesila som tam aj vyjadrenie z finančnej správy. No nedá mi to, klienti sa stále pýtajú, prečo, ak sú napr. 220 dní v roku vonku nemôžu si uplatniť stravné za všetky dni, za ktoré tam boli. A opäť som napísala na FS a prikladám vyjadrenie. Prosím, vyjadrite sa k tomu, porovnajte predošlú odpoveď s touto. Lebo ja som sa rozhodla, že ak si klient bude chcieť uplatniť hoc aj 250 dní stravného v zahraničí, tak mu to tak aj urobím s tým, že si tú odpoveď z FS ponechám ako dôkaz. Ale rada si vypočujem aj Vaše názory. Ďakujem.


od: Marta Boráková <sluzby@financnasprava.sk>
adresa pre odpoveď: Marta Boráková <sluzby@financnasprava.sk>
komu: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
dátum: 30. júla 2014 13:05
predmet: Re: Dobrý deň, chcem sa opýtať ohľadom uplatnenia stravného pri zah...... - [KCE-KMIYW-022]
: Táto správa je dôležitá najmä preto, že bola odoslaná priamo vám.


Dobrý deň,

Podľa § 19 ods. 2 písm. e) zákona o dani z príjmov sú dańovými výdavkami výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, (Zákon o cestovných náhradách) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste

Ak daňovník vykonáva činnosť v zahraničí 220 dní, môže si uplatniť do daňových výdavkov stravné (diety) za všetky dni .

S pozdravom,
Marta Boráková
Naposledy upravil mondes : 02.08.14 at 15:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    mondes ja by som navrhovala ak môžem prilepiť tu celú odpoveď ako chodia s FS
    to znamená, že aj s menom pracovníka, ktorý sa takto vyjadril, aby to nevyzeralo ako vytiahnuté z kontextu.
    mondes Dúfam, že stačí takto. Neviem dať moju otázku nakoľko momentálne nie som doma a zabudla som heslo na stránku FS. Ale z odpovede si myslím, že je jasné, na čo som sa pýtala.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Keďže nie je priložené presné zadanie otázky, ťažko sa k tomu vyjadrovať a porovnávať.

    Pani z FS len citovala zákon. Nie je tam vysvetlené "v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva" - a to je to čo sa rozoberalo už v predchádzajúcej súvisiacej otázke.

    Ja chápem, že všetci si chcú znižovať základ dane, ale ak má pravidelné miesto práce v zahraničí tak má smolu. Ak by si zabezpečil pár zákazok v roku v mieste bydliska, tak už by sa to dalo považovať za miesto pravidelného výkonu a teda práce v zahraničí ale aj inde by boli považované, v súlade so zákonom, ako pracovná cesta.
    mondes Podla mňa by stačilo aj to, ak by mal zákazky napr. v Nemecku, ale nie na jednom mieste. Proste by cestoval za zákazkami po Nemecku a to by už nebola pravidelná práca.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Mondes, musíš si uvedomiť, či činnosť vykonávaná v zahraničí je alebo nie je pracovnou cestou......v tom väzí jadro problému
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Môj názor: uplatni pre Rusko, veď pani Boráková to napísala jednoznačne.

    Uplatnenie stravného v zahraničí za viac, ako 183 dní v roku - Vyjadrenie finančnej správy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.