Zavrieť

Porady

Umyvačka riadu- dlžka prítokovej hadice

Dobrý deň!
Idem si kúpiť moju prvú umývačku riadu. Hľadala som na nete- prečítala si o nich dosť informácií a aj som si vybrala. ( Beko dis 5831).Pozorne som si prečítala aj parametre. Niektoré umyvačky uvádzaju dlžku prítokovek hadice, iné nie. Stretla som sa s dĺžkou danej hadice 1-1,5 m. Lenže mne treba asi 2,5 m.
Písala som aj od obchodu, nech mi daju nejeké info- no zatiaľ sa nedopátrali k takejto informácií. Verím, že sa tu nájde nejaký odborník, čo mi poradí, ako by som mala postupovať- či si to viem dať upraviť- myslím dĺžku hadice. Je to pre mňa veľmi dôležitá informácia- od toho závisí, či si ju budem môsť kúpiť.
Ďakujem za odpovede !
Zlata
4 komentárov     zbaliť
buchač Takéto otázky sú už doslovne choré....

Od hadice závisí, či si kúpiš umývačku ?
To aj televízor kupuješ podľa dĺžky elektrického kábla ???
zlatica.turisova Bývam v malom mestečku a s vybavovaním problému by to bolo v eľmi komplikované. S umyvačkou riadu nemám žiadne skúsenosti a neviem si to ano predstqviť - hlavne poistka proti pretečeniu- či sa hadica dá vymeniť ak je tam taká poistka alebo nie. Radšej to riešim pred kúpou, ako potom byť nemilo prekvapená.je to obozretné- nie? S televízorom a dlžkou el. kábla by som to neporovnávala- elektrikárov je dosť- ale udržbárov na UR- to neviem- nemám s tým skúsenosti.
buchač Každý schopný vodár vie pripojiť umývačku...

Kladiem dôraz na slovo SCHOPNÝ !!!
fortunka Pozri si kto robi v tvojom okoli servis tejto umyvacky a zavolaj si tam, diel ak maju ti predaju/objednaju. Hadicu neupravis.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Svoro je offline (nepripojený) Svoro

    Svoro
    Čo sa týka prívodnej hadice umývačky nech je dlhá ako chce, moc dlhá asi priamo na umývačke nebude, lebo končí asi systémom "aquastop", to znamená elektrickým ventilom, ktorý je samozrejme napájaný elektrinou a to znamená, že v púzdre originálnej hadice umývačky sú vedené aj elektrické káble. Ale na tom vôbec nezáleží, je len treba vedieť akým priemerom hadica z umývačky končí a aký mám priemer prívodu vody zo stupačiek a podľa toho dokúpiť predlžovaciu hadicu. Umývačka len otvára a zatvára elektro ventil a teda voda do nej tečie cez prívod alebo nie. Iné je to s výpustnou hadicou, tá nemôže byť akokoľvek dlhá, lebo tlak vody na vypúšťanie si vytvára umývačka sama vlastným čerpadlom, tam by sa mohlo stať, že pri veľmi dlhej hadici bude tlak z čerpadla nedostatočný a čerpadlo bude moc namáhané.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Osobne si myslim, ze pritokova hadica ma standardne koncovky, cize 2,5 m kludne dokupis, staci vediet ake su tie koncovky a priemer.
    Asi tazko ju bude mat umyvacka v original baleni.

    My sme potrebovali menit pri pracke a predajca nam rovno zobral tu original 1,5 m, predal nam novu 2,5 m a zauctoval si len rozdiel medzi tymi hadicami v cene v jeho obchode.
    Obe strany spokojne.
    zlatica.turisova Jaj, potešilo ma to- tak dúfam že aj môj predajca bude takto postupovať. Navrhnem, mu to.Ďakujem za odpveď.

    Umyvačka riadu- dlžka prítokovej hadice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.