Zavrieť

Porady

DPN zamestnanca

Prosím o radu. Mám zamestnanca na DPN od mája. Raz tu bol keď doniesol marodný lístok a od vtedy o ňom nič nevieme. Nepriniesol ani pokračovanie marodky, potom som mu poslala správu nech mi donesie pokračovanie DPN, potom volala kolegyňa a on povedal, že to dal rovno na sociálnu poisťovňu. Tak sme mu povedali nech ide za svojím lekárom a nech mi prinesie pokračovanie DPN, a že potrebujeme o ňom vedieť čo je sním, že musí informovať zamestnávateľa. Ani po tomto kontaktovaní., nič nespravil a ubehol už mesiac a telefón nikomu vôbec nedvíha a nevieme ani ako dlho bude DPN. Ako mám ďalej pokračovať?

doplňam
Prosím a čo mám robiť ak mi nedoniesol ukončenie marodky. Môže ma soc. poisťovňa nejako pokutovať? Ani zamestnanec neodniesol ukončenie marodky. Od ukončenia už prešiel týždeň. Mal prísť včera, ale neprišiel a ja už neviem čo mám robiť.

Je nejaký zákon podľa ktorého by mal zamestnanec informovať zamestnávateľa čo je s ním?
Naposledy upravil agatika : 19.08.14 at 05:42
3 komentárov     zbaliť
Mila123 upozorni ho písomne......
agatika Môže to byť takto napísané? "Žiadame Vás o informovaní o vašom zdravotnom stave, doloženie pokračovaní o dočasnej pracovnej neschopnosti a oznámenie ako dlho budete dočasne pracovne neschopný. "
veronikasad Nie, nemôže. Ty môžeš od neho len žiadať, či DPN ešte trvá. O tom dokedy bude trvať rozhoduje ošetrujúci lekár.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    požiadaj o kópiu tzv "prechodky". Originál správne odovzdal do SP - ale mal by ospravedlniť svoju neprítomnosť v práci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.