Zavrieť

Porady

Predaj skladových zásob z firmy na firmu

Dobrý deň.

Hľadám všade no nikde som nenašiel priamu odpoveď tak sa pýtam.

Predávam tovar formou e-shopu no doteraz som to robil cez známeho firmu.
Teraz došlo k tomu, že si zakladám vlastnú firmu a na firme známeho mám skladom tovar v hodnote cca 10 000€. Potrebujem ho previesť na moju firmu.
Ako to urobiť tak, aby som neplatil žiadne alebo minimálne DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mshop nerozumiem. ide mi len o to, aby som preniesol papierovo skladové zásoby z jeho firmy na moju a platil pri tom minimálne DPH alebo žiadne
    Dáša_ bez dph je akurát te predaj podniku, prípadne jeho časti.

    Inak aj nová aj stará firma sú platiteľ doh?
    mshop nová nieje, stará je
    čo konkrétne sa rozumie pod predajom časti podniku? skladové zásoby to môžu byť?
    Dáša_ pozri Obchodný zákonník DIEL III
    Zmluva o predaji podniku
    § 476 a ďalšie

    plus zákon o DPH par 10 - (1) Za dodanie tovaru a dodanie služby sa nepovažuje predaj podniku alebo časti podniku tvoriacej samostatnú organizačnú zložku

    To je asi jediná šanca, ako neplatiť DPh

    Alebo obe firmy platitelia DPH, a čo jedna firma zaplatí, druhá si odpočíta.
    mshop okej. vďaka za info
    ešte jedna vec, môže stará firma predať tovar mne aj pod nákupnú cenu? napríklad ako výpredajový tovar?
    Dáša_ nuž, ak to vie zdôvodniť ako nepredajné skladové zásoby napríklad, tak prečo nie. Ale ak je to bežne predajný tovar, bude problém zdôvodniť aj len predaj za nákupnú cenu.
    mshop okej takže je to vyriešené. skladové zásoby sú len zlomok celého sortimentu e-shopu a sú tam veci ktoré nemali pohyb viac ako pol roka tak tie by hádam išli a ostatné teda za nákup
    Dáša_ pol roka bez pohybu asi nie sú staré zásoby, ale je to na vas, ako sa rozhodnete a dohodnete
      zbaliť

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Firma kamarata ti moze tovar predat, zial ak je platitelom DPH, tak z predajnej ceny musi odviest DPH, ved si ju pri kupe pytal spat....

    Predaj skladových zásob z firmy na firmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.