Zavrieť

Porady

účasť na obecnom zastupiteľstve

Som zamestanec Obecného úradu resp. zastupujem uz 2 rok kolegynu, ktora je na materskej dovolenke. Moja otazka znie, ci z nejakeho zakona mi vyplyva povinnost zucastnovat sa obecneho zastupitelstva, ktore sa kona kazde 3 mesiace po pracovnej dobe a my ako zamestanci ho platene nemame tak ako poslanci ktorych ucast je povinna a navyse ja ako pracovnik OU by som tam ani nemusela byt kedze moja funkcia nema nic spolocne s temami preberanymi na ob.zastupitelstve.Este som zabudla dodat ze ob.zast. sa zacina o 17:00 hod a konci tak okolo 22:00 hod alebo niekedy trva aj do polnoci. Byva v piatok cize pre nas zamestnancov zase nevyhodne a ked to poslancom nevyhovuje v piatok tak je aj v nedelu poobede aj to uz sa stalo
Naposledy upravil merry123789 : 12.08.14 at 06:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Starosta by Vám mal nariadiť (a preplatiť) prácu nadčas.
    Ako zamestnancovi obce Vám na jednej strane neprikazuje účasť na rokovaní zastupiteľstva zákon o obecnom zriadení ani žiaden iný zákon, na druhej strane je oprávnenou požiadavkou, ak starosta vyžaduje prítomnosť zamestnancov - nielen kvôli maximálnej informovanosti, ale aj kvôli možnosti okamžitej odpovede na interpeláciu poslanca. Riešením je nadčas.

    účasť na obecnom zastupiteľstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.